Chromatografia cienkowarstwowa TLC

Komory, płytki oraz folie do nanoszenia w chromatografii cienkowarstwowej TLC

Kategoria:

Opis

Chromatografia cienkowarstwowa TLC jak każda z technik chromatograficznych jest oparta na procesie wielostopniowego rozdzielania. Wymaga:

  • Odpowiednio dobranego adsorbenta (faza stacjonarna).
  • Rozpuszczalnika lub mieszaniny rozpuszczalników (faza ruchoma).
  • Próbki do rozdzielania (rozwijanie).

W chromatografii cienkowarstwowej adsorbent (faza stacjonarna) jest naniesiony w postaci cienkiej warstwy na odpowiedni nośnik (płytka szklana, folia poliestrowa lub folia aluminiowa). Na warstwę nośnika wprowadzamy próbkę (mieszanina związków do rozdziału), która ulega rozdzielaniu (rozwijanie próbki) na skutek wymywania odpowiednio dobranym rozpuszczalnikiem (lub mieszaniną rozpuszczalników). Najczęściej używaną techniką rozdzielania jest tzw. “rozwijanie TLC” w szklanych komorach (metoda standardowa, rozwijanie liniowe). Zwykle stosuje się technikę pojedynczego rozwijania. Jednak bardzo często zastosowanie wielostopniowego rozwijania, ze zmianą lub bez zamiany fazy mobilnej poprawia wyniki rozdzielania.

Komory

NORMAPLAK TANK (nr kat. NPLAK) – komora z płaskim, gładkim, polerowanym dnem bez krawędzi. Pokrywa z uchwytem, gładka i polerowana wewnątrz, zapewnia idealne przykrycie i szczelne zamknięcie bazy komory. PRZEZNACZENIE: dla płytek do nanoszenia o wymiarach 200x200mm.

MULTIPLAK TANK (Nr kat. MPLAK) – rozmiar komory oraz pokrywa identyczne jak NORMAPLAK. Dodatkowo komora posiada rowki wewnętrzne, pozwalające na ustawienie do 5 płytek do nanoszenia o wymiarach 200x200mm. PRZEZNACZENIE: do analiz ilościowych oraz przechowywania płytek w warunkach pełnej ochrony.

MINIPLAK TANK (Nr kat. MIPLAK) – Komora z płaskim, gładkim, polerowanym dnem bez krawędzi. Pokrywa z uchwytem, gładka i polerowana wewnątrz, zapewnia idealne przykrycie i szczelne zamknięcie bazy komory. Przeznaczona do płytek o wymiarach 100x100mm.

ROLLERPLAK TANK (Nr kat. RPLAK) – Komora wykonana z hartowanego szkła o cylindrycznym kształcie z idealnie płaskim dnem. Okrągła, szczelnie przylegająca pokrywa. PRZEZNACZENIE: dla płytek o wymiarach 200x100mm, możliwość wykorzystania do chromatografii bibułowej.

JET PACK SPRAY (Nr kat. JPS) – Pakiet do rozpylania. Zawiera: główkę rozpylającą, pojemnik na reagent oraz gaz rozpylający – propelent (bez zawartości związków CFC).

GAS POWER UNIT (Nr kat. GPU) – Gaz rozpylający – propelent do pakietu do rozpylania JPS. Nie zawiera związków CFC. 12 sztuk w dostawie.

Płytki i folie

Nr kat Opis oferowanych płytek i folii do chromatografii TLC.
S0002020 Płytki do nanoszenia do TLC typu SIL G-25, rozmiar 20 x 20 cm, 25 sztuk w opakowaniu.
S0UV2020 Płytki do nanoszenia do TLC typu SIL G-25 UV 254, rozmiar 20 x 20 cm, 25 sztuk w opakowaniu.
SP002020 Folia POLIESTROWA, typ SIL G, rozmiar 20x20cm, 25 sztuk w opakowaniu.
SPUV2020 Folia POLIESTROWA, typ SIL G/UV254, rozmiar 20x20cm, 25 sztuk w opakowaniu.
SA002020 Folia ALUMINIOWA, typ SIL G, rozmiar 20x20cm, 25 sztuk w opakowaniu.
SAUV2020 Folia ALUMINIOWA, typ SIL G/UV254, rozmiar 20x20cm, 25 sztuk w opakowaniu.

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg