Cieplarki Q-Cell

Cieplarki mikrobiologiczne z mikroprocersorowym sterowaniem. Wbudowane chłodzenie.

Kategoria:

Opis

Cieplarka Q-Cell jest nowoczesnym urządzeniem laboratoryjnym, które zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Świetnie sprawdza się nie tylko wykorzystanie funkcji grzewczej, ale równie dobrze praca w niskich temperaturach przy wykorzystaniu układu chłodzenia nowej generacji. Sterownik opracowany i doskonalony przez doświadczonych inżynierów oferuje bardzo zaawansowane funkcje, zapewniając jednocześnie prostotę obsługi oraz intuicyjne menu w języku polskim i angielskim.

Cieplarki posiadają wiele opcji dostosowując swoją funkcjonalność do najbardziej różnorodnych potrzeb użytkowników. Nad bezpieczeństwem pracy czuwają alarmy oraz systemy zabezpieczeń przystosowane do bardzo wysokich wymagań laboratoryjnych. Producent zapewnia profesjonalny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny na terenie całego kraju. Wszystkie oferowane modele posiadają 24 miesięczną gwarancję z możliwością jej przedłużenia.

Sterowanie temperaturą

Obsługę urządzenia ułatwia wysokiej klasy wyświetlacz tekstowy połączony z mikroprocesorowym sterownikiem temperatury z rozdzielczością nastawiania oraz wyświetlania temperatury 0,1 °C, dzięki czemu gwaarntuje wysoką dokładność. Dodatkową zaletą jest “timer” z funkcjami sygnalizacji lub wyłączenia urządzenia z zakresem od 0-99h. Dzięki algorytmowi PID(proporcjonalno-całkująco-różniczkujący), który został dobrany tak, aby zminimalizować przerosty temperatury przy osiąganiu wartości zadanej, możliwe jest bardzo dokładne sterowanie temperaturą wewnątrz urządzenia. Cały sterownik cechuje intuicyjne menu i niezwykle prosta obsługa.

Jednorodność oraz stabilność utrzymywania się temperatury w cieplarce wynosi 0,5°C, a parametry te potwierdzone są protokołem sprawdzania jednorodności temperatury w ośmiu punktach. Dokument taki jest dołączany do każdego urządzenia. Wymuszony obieg powietrza razem z nowoczesnym układem wentylacji zwiększają dokładność rozkładu temperatury. Standardowa temperatura robocza urządzeń to 3°C do 40°C, 50°C lub 60°C w zależności od wersji urządzenia. Dodatkowo na życzenie klienta cieplarka może mieć rozszerzony zakres temperatury w obszarze od 0°C do 80°C (INOX).

Budowa

Wykonanie wnętrza komory dostępne jest w dwóch wersjach: wysokiej jakości tworzywo sztuczne lub kwasoodporna stal nierdzewna do specjalistycznych zastosowań. We wnętrzu znajdują się półki umieszczone na prowadnicach. Standardowe pojemności cieplarek to 60, 140, 180 oraz 240 litrów. Dla bardziej wymagających tworzone są komory o pojemnościach nawet 1400 litrów i większe.

Zabezpieczenia

Urządzenie posiada system alarmów informujących o zaniku napięcia, otwarciu drzwi komory, uszkodzeniu czujnika temperatury oraz alarm odchyłki od temperatury zadanej (występujący jako opcja). Dodatkowo zainstalowany jest termostat zabezpieczający przed przekroczeniem maksymalnej dopuszczalnej temperatury.

Opcje

Mnogość opcji oraz możliwości rozszerzenia funkcjonalności naszych urządzeń pozwala dopasować zamawiane urządzenie do różnorodnych wymagań i potrzeb odbiorców. Do opisanych powyżej opcji dodajemy możliwość uzupełnienia wnętrza komory o dodatkowe oświetlenie lub gniazda 230V. Istnieje także możliwość dodania otworu inspekcyjnego służącego do podłączenia sondy do rejestracji temperatury lub wilgotności. Do naszych urządzeń możecie Państwo również zamówić stelaż przejezdny, który umożliwia łatwy sposób przemieszczanie urządzenia jeśli zaistnieje taka konieczność.

Dostępne modele

Występują cztery standardowe pojemności cieplarek: 60, 140, 180 oraz 240 litrów. Każda cieplarka może zostać wykonana w trzech różnych standardach:

Basic

Wnętrze wykonane z tworzywa sztucznego, wymuszony obieg powietrza w komorze, drzwi pełne oraz port RS-232

Standard

Do wersji basic dodane zostały drzwi szklane wewnętrzne oraz alarm otwartych drzwi.

INOX

W odniesieniu do wersji standard wnętrze wykonane z nierdzewnej, kwasoodpornej stali. Model ten standardowo występuje w zakresie temperatury od +3°C do +60°C

Oprogramowanie

Nowoczesne oprogramowanie Q-Soft służy użytkownikom do rejestracji, wizualizacji oraz raportowania procesów przebiegających wewnątrz komory roboczej cieplarki.

Łatwość obsługi oraz konfiguracji dzięki takim cechom jak automatyczne wykrywanie podłączonych cieplarek do komputera, oprogramowanie w języku polskim i łatwa w obsłudze nawigacja umożliwiają przyjemne korzystanie z tego narzędzia.

Oprogramowanie prowadzi ciągły rejestr temperatury wewnątrz urządzenia jednocześnie wizualizując te przebiegi bezpośrednio na ekranie komputera w postaci wykresów oraz tabel. Aby dostosować program do swoich wymagań można edytować opis cieplarki, konfigurować takie parametry jak: wartość zadana temperatury, maksymalna odchyłka górna/dolna temperatury, histereza odchyłki górnej/dolnej oraz próbkowanie w zakresie 15s do 24h. Komputer na bieżąco aktualizuje obliczenia statystyczne prezentując wyniki na ekranie np. min, max, średnia, średnia toczona, itp. W razie przekroczenia progów alarmowych przez cieplarkę na ekranie komputera na pojawia się odpowiedni komunikat oraz towarzyszący mu sygnał dźwiękowy. W każdej chwili można utworzyć rozbudowane raporty (np. histogram) oraz wydrukować przebieg procesu z dowolnego okresu w postaci tabel i wykresów.

Parametry

Model Q-Cell 60 Q-Cell 140 Q-Cell 180 Q-Cell 240
Pojemność [dm3] 60 140 175 235
Waga – wersja Standard [kg] 32 41 49 57
Wymiary zewnętrzne [cm] SxGxW 525x590x520 550x600x850 600x600x1080 600x600x1450
Dostępne modele (Basic/Standard/Inox) +|+|+ +|+|+ +|+|- +|+|+
Ilość półek (Basic/Standard/Inox) 2/2/2 2/2(3)*/3 3/3/- 5/5/5(6)*
Rozkład temperatury wewnątrz komory [±°C] 0,5 °C 0,5 °C 0,5 °C 0,5 °C

* istnieje możliwość dodania dodatkowej półki

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg