Destylarki do wody DE 10 , DE 20

Destylarki do wody metalowe, bez zbiornika. Woda III klasy czystości o przewodności poniżej 5µS/cm. Destylatory o wydajności 10 lub 18 dm³/h. Zasilanie 3x400V. Destylator do wody podłączany jest bezpośrednio do sieci wodociągowej. Niska cena i solidne wykonanie. Destylarka posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, zbyt niskim poziomem wody w kotle i brakiem wody zasilającej.

Kategoria:

Opis

Destylarki do wody, średnie metalowe o wydajności 10 lub 18 dm³/h. Automatyczna praca przy minimalnym zużyciu wody chłodzącej. Niska cena i wysoka czystość dostarczanej wody.

Do oczyszczania wody metodą destylacji z rozpuszczonych soli mineralnych oraz zawartości gazów metodą destylacji. Jest to najbardziej powszechna metoda uzyskania czystej wody w laboratoriach. Jakość otrzymywanej wody destylowanej odpowiada normom Farmakopei Polskiej V oraz spełnia wymagania wody stosowanej w laboratoriach analitycznych o stopniu czystości 3 wg PN-EN ISO 3696.

Proponowane urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej. Wszystkie elementy mające kontakt z destylowaną wodą są wykonane z materiałów obojętnych dla procesu oczyszczania – mosiądzu lub miedzi pokrytych warstwą czystej cyny. Urządzenia posiadają regulację natężenia przepływu, która zapewnia minimalne zużycie wody chłodzącej podczas destylowania oraz podwójny system zabezpieczeń:

  • Czujnik ciśnienia przepływu (presostat)- przerywa pracę grzałek, gdy ciśnienie wody wodociągowej spada poniżej wymaganego minimum.
  • Rezystancyjny czujnik poziomu wody – przerywa pracę grzałek, gdy poziom wody w kotle destylacyjnym jest niższy od wymaganego minimum.

Urządzenia pracują destylując wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej.

UWAGA !!!

Aby zapewnić najbardziej optymalne warunki pracy urządzeń, w zależności od parametrów wody wodociągowej w Państwa laboratorium, dobieramy odpowiednie rozwiązania wstępnego jej przygotowania na wejściu.

DOBÓR, DORADZTWO ORAZ MONTAŻ. DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI PRZEDKŁADAMY NASZE DOŚWIADCZENIE.

Zasada działania

Doprowadzana woda wodociągowa jest wstępnie podgrzewana płynąc przez chłodnicę. Podgrzana napełnia kocioł destylacyjny do wymaganego poziomu. Optymalna ilość ciepła, dostarczana do kotła powoduje jej wrzenie. Wytwarzana w ten sposób para wodna wędruje na chłodnicę, gdzie po wychłodzeniu i kondensacji jest odprowadzana jako produkt końcowy procesu destylacji. Konstrukcja chłodnicy zabezpiecza oczyszczany strumień wody przed możliwością kontaktu i zanieczyszczenia przez nie odparowane cząsteczki wody.

Parametry

Typ aparatu: DE 10 DE 20
Klasa ochrony aparatu I I
Wydajność destylatu: ok. 10 dm³/h ok. 18 dm³/h
Zużycie wody chłodzącej: ok. 150 dm³/h ok. 220 dm³/h
Pobór mocy: 7,2kW 12 kW
Napięcie znamionowe: 3x400V 3x400V
Masa urządzenia: 14kg 18 kg
Wymiary: Wg rysunku:
A=582 mm
B=394 mm
C=146 mm
D=16 mm
Wg rysunku:
A=670 mm
B=548 mm
C=160 mm
D=22 mm
Wymiary destylarki do wody DE10

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg