Destylarki do wody DE5

Destylarki do wody metalowe, bez zbiornika. Woda III klasy czystości o przewodności poniżej 5µS/cm. Destylatory o wydajności 4 dm³/h. Zasilanie 230V. Destylator do wody podłączany jest bezpośrednio do sieci wodociągowej. Niska cena i solidne wykonanie. Destylarka posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, zbyt niskim poziomem wody w kotle i brakiem wody zasilającej.

Kategoria:

Opis

                                               Destylarki do wody DE5

 

Destylarki do wody, małe metalowe o wydajności 4 dm³/h. Automatyczna praca przy minimalnym zużyciu wody chłodzącej. Niska cena i wysoka czystość dostarczanej wody.

Do oczyszczania wody metodą destylacji z rozpuszczonych soli mineralnych oraz zawartości gazów metodą destylacji. Jest to najbardziej powszechna metoda uzyskania czystej wody w laboratoriach. Jakość wody destylowanej odpowiada wymaganiom Farmakopei.

Proponowane urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej. Wszystkie elementy mające kontakt z destylowaną wodą są wykonane z materiałów obojętnych dla procesu oczyszczania. Urządzenia posiadają regulację natężenia przepływu, która zapewnia minimalne zużycie wody chłodzącej podczas destylowania oraz podwójny system zabezpieczeń:

  • Czujnik ciśnienia przepływu – przerywa pracę grzałek, gdy ciśnienie wody wodociągowej spada poniżej wymaganego minimum.
  • Pływakowy czujnik poziomu – przerywa pracę grzałek, gdy poziom wody w kotle destylacyjnym jest niższy od wymaganego minimum.

                                                          

Urządzenia pracują destylując wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej.

UWAGA !!!

Aby zapewnić najbardziej optymalne warunki pracy urządzeń, w zależności od parametrów wody wodociągowej w Państwa laboratorium, dobieramy odpowiednie rozwiązania wstępnego jej przygotowania na wejściu.

DOBÓR, DORADZTWO ORAZ MONTAŻ. DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI PRZEDKŁADAMY NASZE DOŚWIADCZENIE.                                       

Zasada działania

 

Doprowadzana woda wodociągowa jest wstępnie podgrzewana płynąc przez chłodnicę. Podgrzana napełnia kocioł destylacyjny do wymaganego poziomu. Optymalna ilość ciepła, dostarczana do kotła powoduje jej wrzenie. Wytwarzana w ten sposób para wodna wędruje na chłodnicę, gdzie po wychłodzeniu i kondensacji jest odprowadzana jako produkt końcowy procesu destylacji. Konstrukcja chłodnicy zabezpiecza oczyszczany strumień wody przed możliwością kontaktu i zanieczyszczenia przez nie odparowane cząsteczki wody.

Parametry

Typ aparatu:

DE 5

Klasa ochrony aparatu:

I

Wydajność destylatu:

ok. 4 dm³/h

Zużycie wody chłodzącej:

ok. 50 dm³/h

Pobór m

3 kW

Napięcie znamionowe:

230 V

Masa:

8 kg

Wymiary:

na rysunku

 

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg