Homogenizator ultradźwiękowy Hielscher UP200Ht

Homogenizator ultradźwiękowy do pracy ręcznej lub na statywie. Moc 200W. Częstotliwość ultradźwięków 26 kHz. Do sonifikacji próbek o objętości 0,1…2000ml. Sonotrody ø 2…40mm. Regulowana amplituda 20…100% oraz puls 0…100%. Kolorowy wyświetlacz dotykowy. Podłączenie do komputera lub sieci LAN. Zapis danych na karcie FLASH do 32GB.

Opis

UP200Ht (200 W, 26 kHz) to najnowszy 200-watowy homogenizator ultradźwiękowy Hielschera, dostarczany z szeroką gamą akcesoriów. Nowe funkcje obejmują sterowanie cyfrowe i ekran dotykowy, automatyczny zapis danych, intuicyjną obsługę oraz ergonomiczną i zgrabną konstrukcję zapewniającą najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób użytkowania i komfort pracy.
Funkcje urządzenia i różne akcesoria pozwalają na różne zastosowania i pokrycie bardzo szerokich konfiguracji parametrów. Typowe zastosowania tego potężnego urządzenia ultradźwiękowego to homogenizacja , dyspergowanie , emulgowanie , dezintegracja , rozerwanie komórek , odgazowanie lub sonochemia . Hielscher zaprojektował ten nowy homogenizator o mocy 200 W tak, aby zapewnić użytkownikowi wysoką elastyczność, łatwość użytkowania oraz nowy poziom dokładności i kontroli.
W porównaniu ze swoimi poprzednikami UP200H i UP200S , nowe urządzenie ultradźwiękowe UP200Ht posiada wiele dodatkowych funkcji i jest bardzo inteligentne w obsłudze. Dzięki mocy 200 watów UP200Ht oferuje taką samą wydajność i niezawodność jak UP200H i UP200S , ale różni się całkowicie zupełnie nową konstrukcją, która jest wygodniejsza do użytku w urządzeniach przenośnych i na stojaku. Ze względu na szeroki zakres konfiguracji parametrów (przez zmianę amplitudy, ciśnienia, temperatury, celki przepływowej, sonotrody szklanej,…), UP200Ht obejmuje pełen zakres zastosowań, takich jak homogenizacja, emulgacja, dyspersja, dezintegracja, rozrywanie komórek i ekstrakcja, odgazowywanie oraz procesy monochemiczne i monokatalityczne – dla małych i średnich objętości.
Zasadniczo UP200Ht służy do sonikacji objętości próbek od 0,1 do 1000 ml. Hielscher oferuje różne sonotrody o średnicy końcówki od 1 do 40 mm. Podczas gdy sonotroda 40 mm gładko przenosi ultradźwięki na stosunkowo dużej powierzchni, sonotrody o mniejszej średnicy końcówki działają przy wyższych amplitudach i wyższych natężeniach, np. W zastosowaniach niszczących. UP200Ht może być również stosowany do produkcji mniejszych ilości, głównie w ciągłym przepływie z wykorzystaniem ogniw przepływowych i odpowiednich sonotrod. W połączeniu z celką przepływową FC7K materiał można sonikować w trybie ciągłego przepływu, np. Przy prędkości przepływu od 20 do 200 ml na minutę. Komora przepływowa ze stali nierdzewnej może być pod ciśnieniem do 5 barg. Dzięki temu można symulować ciągłe procesy sonikacji w najmniejszej skali.
Wszechstronność ultradźwiękowego urządzenia laboratoryjnego wynika nie tylko z przydatności do różnych zastosowań, ale także z elastycznego zastosowania. Użytkownik decyduje w zależności od zastosowania, środowiska przetwarzania i czasu trwania sonikacji, niezależnie od tego, czy urządzenie jest używane jako podręczne lub stojące ultradźwiękowe urządzenie laboratoryjne.

Kolorowy ekran dotykowy

Dużym ulepszeniem z widoku operacyjnego jest kolorowy ekran dotykowy. Ten ekran wrażliwy na dotyk i rysik pozwala na łatwą obsługę, dokładne ustawienie parametrów pracy, a wyświetlanie ustawienia mocy ultradźwięków jest gwarantowane i połączone z najwyższym komfortem dla operatora. Cyfrowe menu sterowania jest intuicyjne w użyciu, ponieważ ogranicza się do głównych ustawień. Ustawienie amplitudy / mocy i tryb impulsu można regulować za pomocą kolorowego suwaka dotykowego (z przystawką 1%, 5% lub 10%). Użytkownik decyduje, czy woli wyświetlać amplitudę i moc jako kolorowy wykres słupkowy lub numeryczny. Wyświetlana zawartość danych jest zredukowana do istotnych zasad w trybie wyświetlania DUŻY NUMER, który wykorzystuje wyższy kontrast i większe czcionki dla lepszej widoczności.
copyright info: www.hielscher.com

Zdalne sterowanie przeglądarką

UP200Ht można kontrolować za pomocą dowolnej popularnej przeglądarki, takiej jak Internet Explorer, Safari, Firefox, Mozilla, mobilna IE / Safari za pomocą nowego interfejsu sieciowego LAN. Połączenie LAN jest bardzo prostą konfiguracją plug-and-play i nie wymaga instalacji oprogramowania. Urządzenie ultradźwiękowe działa jak serwer / klient DHCP i automatycznie żąda lub przypisuje adres IP. Urządzenie może być obsługiwane bezpośrednio z komputera PC / MAC lub za pomocą przełącznika lub routera. Za pomocą opcjonalnego wstępnie skonfigurowanego routera bezprzewodowego urządzeniem można sterować z większości smartfonów lub tabletów, np. Apple iPad. Korzystając z przekierowania portów podłączonego routera, możesz sterować UP200Ht przez Internet z dowolnego miejsca na świecie – Twój smartfon jest pilotem.

copyright info: www.hielscher.com

Wbudowana sieć

Kolejną inteligentną funkcją UP200Ht jest obsługa i sterowanie przez LAN (sieć lokalna, patrz prawe pole), co ułatwia obsługę i pozwala na dużą elastyczność przetwarzania. Wszystkie informacje o procesie sonikacji są zapisywane
automatycznie na karcie danych SD / USB. Zintegrowany czujnik mierzy temperaturę na stałe, a dwie jasne diody LED oświetlają sonikowaną próbkę.
copyright info: www.hielscher.com

Automatyczne dostrajanie częstotliwości

Podobnie jak wszystkie urządzenia ultradźwiękowe Hielscher, UP200Ht posiada inteligentne automatyczne dostrajanie częstotliwości. Po włączeniu urządzenia generator wyczuje optymalną częstotliwość roboczą. Następnie będzie napędzał urządzenie na tej częstotliwości. Poprawia to ogólną wydajność energetyczną i niezawodność naszych urządzeń ultradźwiękowych. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć system. Generator wykona strojenie częstotliwości automatycznie w ułamku sekundy.

Zalety

 • Praca ręczna lub na statywie
 • Moc 200W
 • Częstotliwość pracy 26kHz
 • Automatyczne dostosowanie częstotliwości
 • Amplituda regulowana 20…100%
 • Wbudowany wzmaczniacz wewnętrzny, amplituda na wyjściu 70 µm
 • Puls regulowany 0…100%
 • Ochrona przed pracą na sucho
 • Dostawa w przenośnej walizeczce z uchwytem do statywu i akcesoriami montażowymi
 • Zasilanie 230V
 • Przetwornik oraz generator ultradźwięków zintegrowane w jednej kompaktowej obudowie.
 • Kolorowy dotykowy wyświetlacz parametrów pracy, cyfrowe dotykowe sterowanie i kontrola.
 • Wbudowany port sieci LAN do podłączenia do komputera lub sieci komputerowej w celu zbierania danych i zdalnego sterowania.
 • Wbudowany port karty FLASH do 32GB danych rejestrowanych bez konieczności podłączenia do komputera. Łatwe przenoszenie danych na karcie do komputera w celu dalszej obróbki.
 • Wbudowany port na czujkę temperatury. Bezpośredni pomiar w próbce podczas homogenizacji. Czujka może być zamocowana w sposób sztywny na homogenizatorze lub na elastycznym kablu.

Zastosowanie

Urządzenia ultradźwiękowe UP200Ht jest bardzo skuteczne w homogenizacji, rozpraszaniu, emulgacji, ekstrakcji i odgazowaniu lub rozdrabnianiu komórek. Może być także stosowane w celu umożliwienia, wzmocnienia lub przyspieszenia reakcji chemicznych (sonochemia).

Ogólnie UP200Ht jest wykorzystywany do sonifikacji próbek o objętości od 0,1 do 2000ml. Oferujemy sonotrody o średnicy od 2 do 40mm, które mogą być wykorzystywane do każdego z urządzeń. Sonotroda 40mm wysyła ultradźwięki płynnie na stosunkowo dużej powierzchni i dlatego nadaje się do odgazowania lub czyszczenia. Mniejsze sonotrody działają przy wyższych amplitudach i przy wyższych intensywnościach, np. w trudniejszych zastosowaniach. UP200Ht jest także wykorzystywany do produkcji mniejszych ilości, głównie w przepływie ciągłym z wykorzystaniem komory przepływowej i odpowiedniej sonotrody. W połączeniu z komorą przepływową D14K można sonifikować materiał w przepływie ciągłym, przy prędkości od 20 do 200 ml/minutę. W ten sposób można symulować procesy ciągłe sonifikacji w najmniejszej skali. Obydwa urządzenia mogą być wykonywane 24 godziny na dobę, umożliwiając przetwarzanie do 180 litrów dziennie (w zależności od aplikacji).

Podobnie jak inne urządzenia laboratoryjne, takie jak UP50H i UP100H, UP200St i UP400St mogą być wykorzystane także do pośredniej sonifikacji próbek. W tym celu sonotroda jest zanurzona w zlewce sonifikacyjnej, np. BB1-16, gdzie przekazuje drgania w wodzie destylowanej, które są odbijane przez stożek z tytanu, a następnie przekazane do probówki z próbką.

Dla UP200Ht dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów. W tym komory przepływowe, statyw, osłona dźwiękochłonna.

Sonotrody

Sonotrody to końcówki homogenizujące do homogenizatora ultradźwiękowego. Im większa końcówka, tym większa objętość płynu, ale mniejsza amplituda czyli siła homogenizacji.

 • Sonotroda S26d2, tytanowa, ø 2 mm, dł. 120 mm, do próbek o objętości 2…50 ml
 • Sonotroda S26d7, tytanowa, ø 7 mm, dł. 95 mm, do próbek o objętości 20…500 ml
 • Sonotroda S36d14, tytanowa, ø 14 mm, dł. 80 mm, do próbek o objętości 50…1000 ml
 • Sonotroda S26d40, tytanowa, ø 40 mm, dł. 80 mm, do próbek o objętości 100…1000 ml
 • Sonotroda S26d2D, tytanowa, ø 2 mm, dł. 120 mm, do próbek o objętości 2…50 ml lub do reaktora przepływowego
 • Sonotroda S26d7D, tytanowa, ø 7 mm, dł. 95 mm, do próbek o objętości 20…500 ml lub do reaktora przepływowego
 • Sonotroda S26d26G, szklana DURAN i tytanowa, ø 26 mm, dł. 200 mm w tym część szklana 100 mm, do próbek o objętości 100…1000 ml
 • Sonotroda S26d18S, tytanowa, ø 18 mm, dł. 95 mm, do atomizacji/nanoszenia cienkich warstw/suszenia rozpyłowego

Akcesoria

Statyw ST1-16, ø 12 mm, podstawa 300 x 150 mm, wysokość 600 mm, wykonany ze stali nierdzewnej
Łapa ST1, do mocowania naczynia na statywie, rozstaw łap 0…63 mm, wykonana z aluminium
Reaktor przepływowy szklany FC7KG z płaszczem chłodzącym, do sonotrod S26d2D lub S26d7D, z o-ringami NBR, przyłącza węża z tworzywa sztucznego o średnicy wewnętrznej: 7-8mm
Reaktor przepływowy stalowy FC7K z płaszczem chłodzącym, do sonotrod S26d2D lub S26d7D, z o-ringami NBR, przyłącza węża z tworzywa sztucznego o średnicy wewnętrznej: 7-8mm
LabLift, do łatwego pozycjonowania próbek pod sondą ultradźwiękową w celu kontroli głębokości zanurzenia, stal nierdzewna, podstawa 100x100mm, regulowana wysokość: od 50 do 125mm
Osłona dźwiękochłonna SBP-L, przezroczyste szkło akrylowe umożliwiające obserwację procesu, z wbudowanym prętem statywu Ø12mm, pionowo regulowany stolik z matą antypoślizgową, wymiary (DxSxW): 29x20x35cm, waga: 13kg, izolacja akustyczna: pomiar na wolnym powietrzu 22dB (A)

Parametry

Model UP200Ht
Montaż Do pracy ręcznej lub na statywie
Moc 200 W
Częstotliwość ultradźwięków 26kHz
Automatyczne dostosowanie częstotliwości TAK
Amplituda regulowana od 20 do 100%
Puls regulowany od 0 do 100%
Ochrona przed pracą na sucho TAK
Złącze Ethernet
Dostawa Przenośna walizeczka
Narzędzia montażowe
Pasujące akcesoria montażowe Do użytku ze statywem ST1-16 lub w osłonie dźwiękochłonnej SPB-L
Klasa ochrony IP41
Tytanowe ramię z żeńskim gwintem M6x0,75.

Mocowanie sonotrody z użyciem tylko jednego klucza.

Wymiary (dł x szer x wys) 300 x 190 x 90 mm
Masa 1.4kg
Zasilanie 230 V, AC, jednofazowe, 2A, 50-60Hz

 

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg