Homogenizator ultradźwiękowy Hielscher UP200St

Homogenizator ultradźwiękowy do pracy ręcznej lub na statywie. Moc 200W. Częstotliwość ultradźwięków 26 kHz. Do sonifikacji próbek o objętości 0,1…2000ml. Sonotrody ø 2…40mm. Regulowana amplituda 20…100% oraz puls 0…100%. Kolorowy wyświetlacz dotykowy. Podłączenie do komputera lub sieci LAN. Zapis danych na karcie FLASH do 32GB.

Opis

Dzięki UP200St (200 W, 26 kHz) szereg urządzeń ultradźwiękowych Hielscher o mocy 200 W został rozszerzony o bardzo elastyczną i wszechstronną jednostkę. Nowy UP200St składa się z oddzielnego przetwornika UP200St-T i generatora UP200St-G. Dzięki temu ta jednostka rodzeństwa UP200Ht doskonale nadaje się do użytku w wymagających warunkach. Wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, zintegrowane diody LED do oświetlenia próbki, wtykany czujnik temperatury, zintegrowaną kartę SD do zapisu danych i wiele innych funkcji, UP200St zamienia się w przyjazne i niezawodne narzędzie do wydajnego i precyzyjnego sonikacji.
Funkcje urządzenia i różne akcesoria pozwalają na różne zastosowania i pokrycie bardzo szerokich konfiguracji parametrów. Typowe zastosowania wydajnego i niezawodnego UP200St obejmują homogenizację , emulgowanie , dyspergowanie , deagglomerację i mielenie na mokro (zmniejszenie wielkości cząstek), rozrywanie i rozpad komórek , ekstrakcję , odgazowywanie , a także procesy sonochemiczne.
Oprócz łatwości użytkowania oraz nowego poziomu dokładności i kontroli, UP200St wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością i elastycznością. Dzięki oddzielnej konstrukcji UP200St użytkownik jest w stanie zamontować nowy homogenizator o mocy 200 W, który jest bardzo elastyczny, ponieważ przetwornik i generator mogą być od siebie oddalone. W ten sposób przetwornik klasy IP65 może być zintegrowany w wymagających środowiskach, podczas gdy generator klasy IP51 może być ustawiony w bardziej chronionym miejscu.
UP200St ma tę samą moc 200 watów, co jego poprzednicy UP200H i UP200S , ale oferuje wiele dodatkowych funkcji i jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Ze względu na szeroki zakres konfiguracji parametrów (przez zmianę amplitudy, ciśnienia, temperatury, ogniwa przepływowego, sonotrode szklanej…) UP200St obejmuje pełen zakres zastosowań, takich jak homogenizacja , dyspergowanie , emulgowanie , dezintegracja , rozrywanie komórek , odgazowanie lub sonochemia – dla małych i średnich objętości.
UP200St to wydajne i niezawodne urządzenie ultradźwiękowe: może pracować w trybie ciągłym 24 godziny na dobę pod pełnym obciążeniem i nadaje się do przetwarzania do 200 l / h. Zasadniczo UP200St służy do sonikacji objętości od 0,1 do 2000 ml. Szeroka gama sonotrod o średnicy końcówki od 1 do 40 mm pozwala na optymalne dopasowanie do medium próbki. Podczas gdy sonotroda 40 mm płynnie przenosi ultradźwięki na stosunkowo dużą powierzchnię, sonotrody o mniejszej średnicy końcówki działają przy wyższych amplitudach i wyższych intensywnościach, np. W destrukcyjnych zastosowaniach, takich jak deaglomeracja i frezowanie. Ze względu na swoją wytrzymałość i zdolność do pracy przez całą dobę, UP200St może być również stosowany do produkcji mniejszych ilości. W przypadku procesów produkcyjnych sonikacja odbywa się głównie w systemie ciągłego przepływu z komorą przepływową i odpowiednimi sonotrodami. W połączeniu z komórką przepływową FC7K materiał można sonikować w trybie ciągłego przepływu, np. Przy prędkości przepływu od 20 do 200 ml na minutę. Komora przepływowa ze stali nierdzewnej może być pod ciśnieniem do 5 barg i jest wyposażona w płaszcz chłodzący. W ten sposób można symulować wbudowane procesy ultradźwiękowe w najmniejszej skali. Ze względu na swoją niezawodność, a także tranducer o stopniu ochrony IP65 i generator o stopniu ochrony IP51, UP200St może pracować 24 godziny na dobę (24h / 7 dni), co pozwala na przetwarzanie do 180 l dziennie (ostateczna pojemność zależy od zastosowania) . Komora przepływowa ze stali nierdzewnej może być pod ciśnieniem do 5 barg i jest wyposażona w płaszcz chłodzący. W ten sposób można symulować wbudowane procesy ultradźwiękowe w najmniejszej skali. Ze względu na swoją niezawodność, a także tranducer o stopniu ochrony IP65 i generator o stopniu ochrony IP51, UP200St może pracować 24 godziny na dobę (24h / 7 dni), co pozwala na przetwarzanie do 180 l dziennie (ostateczna pojemność zależy od zastosowania) . Komora przepływowa ze stali nierdzewnej może być pod ciśnieniem do 5 barg i jest wyposażona w płaszcz chłodzący. W ten sposób można symulować wbudowane procesy ultradźwiękowe w najmniejszej skali. Ze względu na swoją niezawodność, a także tranducer o stopniu ochrony IP65 i generator o stopniu ochrony IP51, UP200St może pracować 24 godziny na dobę (24h / 7 dni), co pozwala na przetwarzanie do 180 l dziennie (ostateczna pojemność zależy od zastosowania).
Wszechstronność ultradźwiękowego urządzenia laboratoryjnego wynika nie tylko z przydatności do różnych zastosowań, ale także z elastycznego zastosowania. Użytkownik decyduje w zależności od zastosowania, środowiska przetwarzania i czasu trwania sonikacji, niezależnie od tego, czy urządzenie jest używane jako podręczne lub montowane na stojaku ultradźwiękowe urządzenie laboratoryjne. Dzięki temu UP200St bez problemu radzi sobie z mniejszymi wielkościami produkcji i jest całkowicie niezawodnym narzędziem.
Kolorowy ekran dotykowy
Dużym ulepszeniem z widoku operacyjnego jest kolorowy ekran dotykowy. Ten ekran wrażliwy na dotyk i rysik pozwala na łatwą obsługę, dokładne ustawienie parametrów pracy, a wyświetlanie ustawienia mocy ultradźwięków jest gwarantowane i połączone z najwyższym komfortem dla operatora. Cyfrowe menu sterowania jest intuicyjne w użyciu, ponieważ ogranicza się do głównych ustawień. Ustawienie amplitudy / mocy i tryb impulsu można regulować za pomocą kolorowego suwaka dotykowego (z przystawką 1%, 5% lub 10%). Użytkownik decyduje, czy woli wyświetlać amplitudę i moc jako kolorowy wykres słupkowy lub numeryczny. Wyświetlana zawartość danych jest zredukowana do istotnych zasad w trybie wyświetlania DUŻY NUMER, który wykorzystuje wyższy kontrast i większe czcionki dla lepszej widoczności.
copyright info: www.hielscher.com

Zdalne sterowanie przeglądarką

UP200St można kontrolować za pomocą dowolnej popularnej przeglądarki, takiej jak Internet Explorer, Safari, Firefox, Mozilla, mobilna IE / Safari za pomocą nowego interfejsu sieciowego LAN. Połączenie LAN jest bardzo prostą konfiguracją plug-and-play i nie wymaga instalacji oprogramowania. Urządzenie ultradźwiękowe działa jak serwer / klient DHCP i automatycznie żąda lub przypisuje adres IP. Urządzenie może być obsługiwane bezpośrednio z komputera PC / MAC lub za pomocą przełącznika lub routera. Za pomocą opcjonalnego wstępnie skonfigurowanego routera bezprzewodowego urządzeniem można sterować z większości smartfonów lub tabletów, np. Apple iPad. Korzystając z przekierowania portów podłączonego routera, możesz sterować UP200Ht przez Internet z dowolnego miejsca na świecie – Twój smartfon jest pilotem.

copyright info: www.hielscher.com

Wbudowana sieć

Kolejną inteligentną funkcją UP200St jest obsługa i sterowanie przez LAN (sieć lokalna, patrz prawe pole), co ułatwia obsługę i pozwala na dużą elastyczność przetwarzania. Wszystkie informacje o procesie sonikacji są zapisywane automatycznie na karcie danych SD / USB. Zintegrowany czujnik mierzy temperaturę na stałe, a dwie jasne diody LED oświetlają sonikowaną próbkę.

Automatyczne dostrajanie częstotliwości

Podobnie jak wszystkie urządzenia ultradźwiękowe Hielscher, UP200Ht posiada inteligentne automatyczne dostrajanie częstotliwości. Po włączeniu urządzenia generator wyczuje optymalną częstotliwość roboczą. Następnie będzie napędzał urządzenie na tej częstotliwości. Poprawia to ogólną wydajność energetyczną i niezawodność naszych urządzeń ultradźwiękowych. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć system. Generator wykona strojenie częstotliwości automatycznie w ułamku sekundy.

Zalety

 • Praca ręczna lub na statywie
 • Moc 200W
 • Częstotliwość pracy 26kHz
 • Automatyczne dostosowanie częstotliwości
 • Amplituda regulowana 20…100%
 • Wbudowany wzmaczniacz wewnętrzny, amplituda na wyjściu 70 µm
 • Puls regulowany 0…100%
 • Ochrona przed pracą na sucho
 • Dostawa w przenośnej walizeczce z uchwytem do statywu i akcesoriami montażowymi
 • Zasilanie 230V
 • Przetwornik oraz generator ultradźwięków oddzielone, zabezpieczone klasą IP51 i IP65.
 • Kolorowy dotykowy wyświetlacz parametrów pracy, cyfrowe dotykowe sterowanie i kontrola.
 • Wbudowany port sieci LAN do podłączenia do komputera lub sieci komputerowej w celu zbierania danych i zdalnego sterowania.
 • Wbudowany port karty FLASH do 32GB danych rejestrowanych bez konieczności podłączenia do komputera. Łatwe przenoszenie danych na karcie do komputera w celu dalszej obróbki.
 • Wbudowany port na czujkę temperatury. Bezpośredni pomiar w próbce podczas homogenizacji. Czujka może być zamocowana w sposób sztywny na homogenizatorze lub na elastycznym kablu.

Zastosowanie

Urządzenia ultradźwiękowe UP200St jest bardzo skuteczne w homogenizacji, rozpraszaniu, emulgacji, ekstrakcji i odgazowaniu lub rozdrabnianiu komórek. Może być także stosowane w celu umożliwienia, wzmocnienia lub przyspieszenia reakcji chemicznych (sonochemia).

Ogólnie UP200St jest wykorzystywany do sonifikacji próbek o objętości od 0,1 do 2000ml. Oferujemy sonotrody o średnicy od 2 do 40mm, które mogą być wykorzystywane do każdego z urządzeń. Sonotroda 40mm wysyła ultradźwięki płynnie na stosunkowo dużej powierzchni i dlatego nadaje się do odgazowania lub czyszczenia. Mniejsze sonotrody działają przy wyższych amplitudach i przy wyższych intensywnościach, np. w trudniejszych zastosowaniach. UP200St jest także wykorzystywany do produkcji mniejszych ilości, głównie w przepływie ciągłym z wykorzystaniem komory przepływowej i odpowiedniej sonotrody. W połączeniu z komorą przepływową FC7K można sonifikować materiał w przepływie ciągłym, przy prędkości od 20 do 200 ml/minutę. W ten sposób można symulować procesy ciągłe sonifikacji w najmniejszej skali. Urządzenie mogą być używane 24 godziny na dobę, umożliwiając przetwarzanie do 180 litrów dziennie (w zależności od aplikacji).

Podobnie jak inne urządzenia laboratoryjne, takie jak UP50H i UP100H, UP200St i UP400St mogą być wykorzystane także do pośredniej sonifikacji próbek. W tym celu sonotroda jest zanurzona w zlewce sonifikacyjnej, np. BB1-16, gdzie przekazuje drgania w wodzie destylowanej, które są odbijane przez stożek z tytanu, a następnie przekazane do probówki z próbką.

Dla UP200St dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów. W tym komory przepływowe, statyw, osłona dźwiękochłonna.

Sonotrody

Sonotrody to końcówki homogenizujące do homogenizatora ultradźwiękowego. Im większa końcówka, tym większa objętość płynu, ale mniejsza amplituda czyli siła homogenizacji.

 • Sonotroda S26d2, tytanowa, ø 2 mm, dł. 120 mm, do próbek o objętości 2…50 ml
 • Sonotroda S26d7, tytanowa, ø 7 mm, dł. 95 mm, do próbek o objętości 20…500 ml
 • Sonotroda S36d14, tytanowa, ø 14 mm, dł. 80 mm, do próbek o objętości 50…1000 ml
 • Sonotroda S26d40, tytanowa, ø 40 mm, dł. 80 mm, do próbek o objętości 100…1000 ml
 • Sonotroda S26d2D, tytanowa, ø 2 mm, dł. 120 mm, do próbek o objętości 2…50 ml lub do reaktora przepływowego
 • Sonotroda S26d7D, tytanowa, ø 7 mm, dł. 95 mm, do próbek o objętości 20…500 ml lub do reaktora przepływowego
 • Sonotroda S26d26G, szklana DURAN i tytanowa, ø 26 mm, dł. 200 mm w tym część szklana 100 mm, do próbek o objętości 100…1000 ml
 • Sonotroda S26d18S, tytanowa, ø 18 mm, dł. 95 mm, do atomizacji/nanoszenia cienkich warstw/suszenia rozpyłowego

Akcesoria

Statyw ST1-16, ø 12 mm, podstawa 300 x 150 mm, wysokość 600 mm, wykonany ze stali nierdzewnej
Łapa ST1, do mocowania naczynia na statywie, rozstaw łap 0…63 mm, wykonana z aluminium
Reaktor przepływowy szklany FC7KG z płaszczem chłodzącym, do sonotrod S26d2D lub S26d7D, z o-ringami NBR, przyłącza węża z tworzywa sztucznego o średnicy wewnętrznej: 7-8mm
Reaktor przepływowy stalowy FC7K z płaszczem chłodzącym, do sonotrod S26d2D lub S26d7D, z o-ringami NBR, przyłącza węża z tworzywa sztucznego o średnicy wewnętrznej: 7-8mm
LabLift, do łatwego pozycjonowania próbek pod sondą ultradźwiękową w celu kontroli głębokości zanurzenia, stal nierdzewna, podstawa 100x100mm, regulowana wysokość: od 50 do 125mm
Osłona dźwiękochłonna SBP-L, przezroczyste szkło akrylowe umożliwiające obserwację procesu, z wbudowanym prętem statywu Ø12mm, pionowo regulowany stolik z matą antypoślizgową, wymiary (DxSxW): 29x20x35cm, waga: 13kg, izolacja akustyczna: pomiar na wolnym powietrzu 22dB (A)

Parametry

Model UP200St
Montaż Do pracy ręcznej lub na statywie
Moc 200 W
Częstotliwość ultradźwięków 26kHz
Automatyczne dostosowanie częstotliwości TAK
Amplituda regulowana od 20 do 100%
Puls regulowany od 0 do 100%
Ochrona przed pracą na sucho TAK
Złącze Ethernet
Dostawa Przenośna walizeczka
Narzędzia montażowe
Pasujące akcesoria montażowe Do użytku ze statywem ST1-16 lub w osłonie dźwiękochłonnej SPB-L
Klasa ochrony IP41
Tytanowe ramię z żeńskim gwintem M6x0,75.

Mocowanie sonotrody z użyciem tylko jednego klucza.

Wymiary (dł x szer x wys) 300 x 190 x 90 mm
Masa 1.4kg
Zasilanie 230 V, AC, jednofazowe, 2A, 50-60Hz

 

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg