Homogenizator ultradźwiękowy Hielscher UP200St SonoStep

Homogenizator ultradźwiękowy do pracy ręcznej lub na statywie. Moc 200W. Częstotliwość ultradźwięków 26 kHz. Do sonifikacji próbek o objętości 0,1…2000ml. Sonotrody ø 2…40mm. Regulowana amplituda 20…100% oraz puls 0…100%. Kolorowy wyświetlacz dotykowy. Podłączenie do komputera lub sieci LAN. Zapis danych na karcie FLASH do 32GB.

Opis

Urządzenie ultradźwiękowe UP200St_TD o mocy 200 watów oferuje szeroką wszechstronność, ponieważ ta podstawowa jednostka umożliwia trzy całkowicie różne konfiguracje.
Podstawowy system składa się z odgórnego przetwornika UP200St_TD, który jest napędzany przez generator o mocy 200 W (UP200St-G) dostarczający energię elektryczną do różnych zastosowań ultradźwiękowych, takich jak dyspergowanie i deaglomeracja, przygotowywanie próbek i odpowietrzanie. Jeden podstawowy system ultradźwiękowy z trzema możliwościami konfiguracji:
 • Puchar ultradźwiękowy
 • Ultradźwiękowy reaktor przepływowy
 • Urządzenie do przygotowywania próbek SonoStep

UP200St_TD SonoStep: Jednostka przygotowania próbki

Przetwarzanie małych objętości i przygotowanie próbek przed analizą: sonikacja, mieszanie i pompowanie za pomocą jednego urządzenia.
SonoStep jest idealnym urządzeniem do niezawodnego i wygodnego przygotowania próbek. Trzy podstawowe funkcje ciągłej sonikacji, mieszania i pompowania są zintegrowane w kompaktowym urządzeniu. Ultradźwięki i pompa odśrodkowa są zintegrowane z wytrząsaną zlewką ze stali nierdzewnej. W ten sposób SonoStep pompuje, miesza i sonikuje próbkę w recyrkulacji. Porty połączeniowe umożliwiają bezpośrednie połączenie z urządzeniami analitycznymi, np. Systemami pomiaru cząstek, w celu uzyskania najdokładniejszych pomiarów. Ultradźwięki miesza się, dysperguje, emulguje, odgazowuje podłoże, dzięki czemu próbka jest jednorodna i równomiernie przetwarzana po wejściu do urządzenia analitycznego.
Oszczędzające czas przygotowanie próbki: poziomy mocy pozwalają na wyrafinowane sonikowanie w krótkim czasie, podobnie jak bezpośrednie sonikowanie przez homogenizator, z tą zaletą, że SonoStep dostarcza próbkę sonikowaną bezpośrednio do urządzenia analitycznego. Bezpośrednie połączenie SonoStep za pomocą węża lub rury z urządzeniem analitycznym, np. Do pomiaru cząstek, znacznie ułatwia rutynową pracę w laboratorium.
copyright info: www.hielscher.com

UP200_TD CupHorn

W połączeniu z akcesorium TD_CupHorn, UP200St_TD zamienia się w potężny ultradźwiękowy klakson. Naczynie na kubek jest wyposażone w dodatkowy uchwyt fiolki do sonikacji do 5 probówek Eppendorfa. Klakson może być używany jako kąpiel ultradźwiękowa o wysokiej intensywności do bezpośredniego i pośredniego sonikacji. Podczas gdy próbka jest napełniana bezpośrednio w rogu kubka w celu bezpośredniego sonikacji, róg kubka służy jako ultradźwiękowa kąpiel wodna do pośredniego ultradźwięku. Za pomocą uchwytu fiolki można przetwarzać do 5 szczelnie zamkniętych fiolek (np. Probówek Eppendorfa), unikając aerozoli i zanieczyszczenia krzyżowego. Dlatego ultradźwiękowy klakson jest idealnym narzędziem do sonikacji sterylnych lub patogennych próbek. Pozwala na jednoczesne sonikowanie wielu rurek w identycznych warunkach procesowych.
Ultradźwiękowy klakson TD_CupHorn do intensywnej sonikacji pod różnymi kątami. U góry po prawej: uchwyt na fiolkę do sonikacji do 5 probówek Eppendorfa. U dołu po prawej: nasadka do komórki przepływowej

UP200_TD Reaktor przepływowy

UP200St_TD FlowCell Z przyłączem do komory przepływowej UP200St_TD działa jako konfiguracja recyrkulacji na małą skalę do obróbki ultradźwiękowej w trybie ciągłego przepływu. Przepływomierz UP200St_TD jest wyposażony w 2 porty zasilające o średnicy wewnętrznej 2,5 mm. Reaktor można zamknąć pokrywką, aby zapewnić zamknięte środowisko procesowe.
copyright info: www.hielscher.com

Zalety UP200St_TD:

Występ:

 • Konsekwentna sonikacja o mocy do 200 watów do przygotowania próbki.
 • Mieszanie, dyspergowanie i deaglomeracja, a także odpowietrzanie za pomocą silnych sił ultradźwiękowych
 • Bez utraty próbki, bez zanieczyszczenia krzyżowego

Wydajność:

 • Bezproblemowe przygotowanie próbki dzięki prostej konfiguracji i obsłudze jednego urządzenia

Elastyczność:

 • Wszechstronna jednostka podstawowa pozwala na trzy różne konfiguracje
 • Prosta konfiguracja i obsługa
 • Prosta szybka blokada do szybkiej i łatwej wymiany załączników (SonoStep, FlowCell, CupHorn)
 • Mechanizm szybkiej blokady do szybkiego i łatwego czyszczenia
 • Łatwo wymienialne przyłącza węża lub rury

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg