Homogenizator ultradźwiękowy procesowy UIP1000hdT

Wszechstronny i wielofunkcyjny homogenizator zakres: 1000W, 20kHz. Bardzo wysoka wydajność pracy. UIP1000hd można uruchomić do 1000W w sposób ciągły. Sonotroda amplitudy do 170 mikronów; Ciecz ciśnienia do 10 barów; Natężenia przepływu cieczy do 10L/min (w zależności od procesu); Cieczy o temperaturze do 80 degC(Inne temperatury na zapytanie); Lepkość materiału do 100.000cP

Opis

UIP1000hdT – Wszechstronny i wielofunkcyjny homogenizator

UIP1000hdT (20 kHz, 1000W) to potężne i elastyczne urządzenie ultradźwiękowe do badań laboratoryjnych i przetwórstwa przemysłowego płynów. Jest stosowany w aplikacjach, takich jak: emulgacja, dyspergowanie, mielenie na drobne cząstki, rozpad, ekstrakcja lub homogenizacja. UIP1000hd to potężny łącznik między badaniami laboratoryjnymi i przemysłowym przetwarzaniem płynów. Łączy w sobie elastyczność i łatwą obsługę wymaganą przy badaniach i rozwoju oraz charakteryzuje się wysoką wydajnością wymaganą przy pracach ciężkich. Z tego powodu, to jedno urządzenie służy do laboratoryjnych testów wykonalności jak i znajduję zastosowanie na szeroką skalę przemysłowa.

System konfigurowalny do potrzeb R&D

UIP1000hd jest bardzo elastyczny w konfiguracji urządzeniem. Używany w wielu placówkach badawczo-rozwojowych jak i na uczelniach wyższych. Elastyczność UIP1000hd wynika z obszernej ilości różnorodnych akcesoriów, takich jak: sonotrody, wzmacniacze i cele przepływowe. Połączenie sonotrody ze statywem umożliwia sonifikację próbki w zlewce w celu sprawdzenia różnych preparatów płynnych oraz ich reakcję na ultradźwięki.

Do przetwarzania partii większych niż 5 litrów, zaleca się metodę ultradźwięków stosując reaktor komórek przepływu (tryb), w celu uzyskania lepszej, jakość obróbki. W przypadku korzystania z komórki przepływu można uruchomić większe próbki w celu ustalenia recyrkulacji korelacji między parametrami, takimi jak amplituda, ciśnienie, skład płynu, a wyniki procesu i efektywności. UIP1000hp stosowany do sonifikacji cieczy w trybie przepływu mieści się zazwyczaj zakresie między 0, 5 a 4.0L/min (Obecna stawka zależy od procesu). UIP1000hd jest pełnym urządzeniem klasy przemysłowej, może pracować 24 godzin dziennie 7 dni w tygodniu. UIP1000hd można zazwyczaj przetworzyć ok. 1 do 5 mln m³ dziennie. Dla wyższych wydajności produkcji, zalecamy użycie wielu jednostek lub jedną z większych urządzeń ultradźwiękowych:

-UIP1500hd (1500W, 20kHz)

-UIP2000 (2000W, 20kHz)

-UIP4000 (4000W, 20kHz)

-UIP10000 (10000W, 20kHz)

-UIP16000 (16000W, 18kHz)

Jedno urządzenie do wszystkich testów laboratoryjnych i do produkcji.

Przy użyciu tylko jednego urządzenia do badań laboratoryjnych, optymalizacja prac elektrycznych i demonstracji procesu oszczędza czas i jest bardziej opłacalna. Poza tym, pojedyncza jednostka obejmuje najszerszy zakres możliwych konfiguracji ultradźwiękowych, np. pod względem amplitudy i ciśnienia. Standardowe akcesoria pozwalają na osiągnięcie następujących możliwości:

-Sonotroda amplitudy do 170 mikronów

-Ciecz ciśnienia do 10 barów

-Natężenia przepływu cieczy do 10L/min (w zależności od procesu)

-Cieczy o temperaturze do 80 degC(Inne temperatury na zapytanie)

-Lepkość materiału do 100.000cP

Użycie interdyscyplinarne

Wprowadzenie ultradźwiękowej energii do odpowiedniej konfiguracji parametrów tworzy intensywne efekty kawitacyjne. To świadczy o wszechstronności urządzenia, dlatego te same UIP1000hd mogą być wykorzystane w rozwoju procesów dla:

-Nanomateriałów

-Farby i atramentu

-Powłok

-Żywności / zastosowanie gastronomiczne

-Farmaceutyków i kosmetyków

-Procesów chemicznych (Np. sonochemistry, biodiesel konwersji lub petrochemia)

-Procesów biologicznych

Korzyści adaptacji w szczególności interdyscyplinarnego R&D potwierdza wiele badań prowadzonych na uniwersytetach w dziedzinie ultradźwięków, które odbywają się za pomocą tego wszechstronnego urządzenia. Innym powodem jest jego dokładna liniowa skalowalność i powtarzalność uzyskiwanych wyników. Po przetestowaniu różnych ustawień, konfiguracji uznany za najlepszy może być używany do pracy ciągłej 24h 7 dni w tygodniu w warunkach produkcyjnych. UIP1000hd daje możliwość nie tylko pełnej kontroli nad wszystkimi parametrami ultradźwiękowi; PC-Control (opcjonalny interfejs oprogramowania), umożliwia również nagrywanie poszczególnych prób. Urządzenie jest przystosowane do pracy z cieczami łatwopalnymi, rozpuszczalnikami oraz w środowiskach niebezpiecznych (ATEX, FM) UIP1000hd jest dostępny w wersji z certyfikatem ATEX: UIP1000-Exd.

Wysoki stopień wydajności w przemyśle

UIP1000hd jest zaprojektowany i zbudowany do produkcji handlowej. To świadczy o jego stałej i wytrzymałej konstrukcji w ponad tysiącu obiektów komercyjnych na całym świecie, gdzie jest wykorzystywany w codziennej produkcji. Ten ultradźwiękowy procesor wymaga niewielkiej konserwacji, jest łatwy w instalacji, prosty w czyszczeniu i dezynfekcji. Reaktory specjalnej komory przepływowej stykają się z zaawansowanym CIP (clean-in-place) oraz SIP (sterylizacja-in-place) Przetwornik UIP1000hd posiada stopień ochrony IP65, dzięki czemu może być instalowany w wymagających środowiskach (brud, kurz, wilgoć, poza pracą itp.), podczas gdy generator może być umieszczony zdalnie z innego obszaru. Urządzenie charakteryzuje bardzo wysoka wydajność w konwersji energii elektrycznej na mechaniczną drgań. Oscylację sonotrody umożliwia zamknięta obudowa przetwornika. W przypadku przetwornika nie ma szczelin wentylacyjnych, które spowodowałyby stratę energii a w rezultacie rozgrzałby by go. W zamkniętej obudowie przetwornika nie ma wymuszonego obiegu chłodzenia, takiego jak sprężone powietrze lub wody. Oznacza to, że więcej energii przekazywane jest do cieczy w wyniku, czego poprawią się proces ultrasonifikacji. Nasze urządzenia ultradźwiękowe mają ogólną sprawność powyżej 80%.

Pełna kontrola amplitudy i wysokiej klasy wydajność

UIP1000hd można uruchomić do 1000W sposób ciągły. Moc przenoszona jest w kontrolowanej amplitudzie, tak, że wielkość ultradźwiękowych drgań mechanicznych na sonotrodzie jest stała we wszystkich warunkach obciążenia. Można zmienić amplitudę od 50 do 100% w generatorze za pomocą wzmacniacza. Wybrana amplituda jest utrzymywana na stałym poziomie, podczas gdy materiał ultradźwiękowy może być pod jakimkolwiek ciśnieniem. Ta funkcja daje pełną kontrolę nad najważniejszym parametrem ultradźwięków: Amplitudzie.

Strojenie automatyczne

UIP1000hd jest wyposażony w inteligentny automatyczny system dostrajania częstotliwości. Generator automatycznie odnajduje optymalną częstotliwość działania związanej konfiguracji: przetwornik- wzmacniacz -sonotroda. Prowadzi to do większej efektywności całej ilości energii i niezawodności.

Badanie i ocena urządzenia w dobrych warunkach.

Jeśli istnieje potrzeba oceny pracy urządzenia dajemy Państwu, możliwość wynajmu wszystkich standardowych przedmiotów na dogodnych warunkach. Alternatywnie, można przeprowadzić niezbędne testy w naszym laboratorium. Wszystkie przedmioty są zazwyczaj dostępne w magazynie, więc czas dostawy jest bardzo krótki. Również Wykonujemy indywidualne akcesoria. Obejmuje to specjalne sonotrody lub komórki przepływu. Zestaw UIP2000 jest dostępny w sprzedaży w specjalnej cenie pakietu.

 

Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów oferty dla Państwa.

Zestaw pilotażowy

Zestaw UIP1000hp zawiera wszystkie elementy wymagane w prowadzeniu badań oraz testów w cieczach wykorzystując technologię ultradźwiękową. Urządzenie łączy w sobie potężny 1000 Watowy procesor ze sztywną komorą ze stali. Zestaw zawiera: dwie sonotrody, wzmacniacz i wszechstronny miernik mocy, dzięki czemu można zmieniać wszystkie parametry istotne dla procesów ultradźwiękowych w cieczach.

Zestaw jest odpowiedni do ustawienia R&D, skali pilotowej i małego poziomu produkcji dla każdego rodzaju cieczy w procesie ultradźwiękowego przetwarzania. UIP 1000hp jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu można uruchomić urządzenie w przeciągu kilku minut. Funkcja kontrolna amplitudy utrzymuje stały poziom we wszystkich warunkach obciążenia. Umożliwia to powtarzalne warunki eksploatacji. Można zmieniać amplitudę elektronicznie jak i mechanicznie, dzięki czemu można przetworzyć ciecz w różnych amplitudach. W razie potrzeby urządzenie może pracować 24h przez 7 dni w tygodniu. Oprócz tego można wywrzeć nacisk na nierdzewną stal reaktora do ciśnienia 10atm. Urządzenie nadaje się do łatwej instalacji oraz integracji w istniejącym środowisku. Nie ma łatwiejszego sposobu na zbadanie potencjału ultradźwięków i kawitacji dla poszczególnych produktów. Wszystkie wyniki uzyskane z urządzenia są łatwo skalowane, dzięki temu można wykorzystywać wyniki od razu na poziomie produkcji, dzięki czemu zmniejszają się koszty inwestycji oraz utrzymania. Jeśli potrzebna jest pomoc przy uruchomieniu sprzętu lub eksploatacji – istnieje możliwość fachowej pomocy z naszej strony. Posiadamy szeroką wiedzę na temat procesów ultradźwiękowych, kawitacji jak i przetwarzania substancji ciekłych. Na tej podstawie możemy doradzić najbardziej odpowiedni dobór parametrów dla Państwa potrzeb. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy pakiet w bardzo korzystnej cenie, który ułatwi postawić pierwsze kroki w dziedzinie procesów ultradźwiękowych.

Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów oferty dla Państwa.

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg