Mikroskop stereoskopowy – Seria X2000

Mikroskopy dedykowane do prowadzenia stereoskopowych obserwacji drobnych przedmiotów trójwymiarowych w świetle przechodzącym i odbitym. Zależnie od rodzaju zastosowanej podstawy i oświetlacza mikroskop może być przystosowany do prowadzenia obserwacji bardzo różnych obiektów. Od drobnych owadów po elementy elektroniczne , mechaniczne itp.

Kategoria:

Opis

Mikroskopy dedykowane do prowadzenia stereoskopowych obserwacji drobnych przedmiotów trójwymiarowych w świetle przechodzącym i odbitym. Zależnie od rodzaju zastosowanej podstawy i oświetlacza mikroskop może być przystosowany do prowadzenia obserwacji bardzo różnych obiektów. Od drobnych owadów czy roślin po elementy elektroniczne , mechaniczne itp. Planachromatyczna optyka, równoległe tory optyczne i okulary o dużym polu widzenia to najważniejsze cechy tej serii. Mikroskop może być rozbudowywany o moduł do fotografii mikroskopowej. Kamera cyfrowa wraz z odpowiednim oprogramowaniem, stanowiącym element zestawu, pozwala na tworzenie pełnej dokumentacji zdjęciowo/pomiarowej prowadzonych badań.

Parametry

Głowica Dwuokularowa klasyczna lub opcjonalna głowica z kątową regulacją kąta pochylenia okularów. Równoległe tory optyczne, zoom w zakresie: 1:8 / 0,8x – 6,4x (standard) lub 1:10 / (0.8x – 8x – opcja) wyposażone w mechanizm click-stop regulowany rozstaw okularów w zakresie 45mm – 76mm
Optyka Planachromatyczny obiektyw, okulary o bardzo dużym polu widzenia 10x22mm; regulacja dioptrjna ±5 dioptri
Zakres powiększeń Od 8x do 64x (w wyposażeniu standardowym – głowica 1:8) od 8x do 320x (w wyposażeniu opcjonalnym – głowica 1:10)
Podstawa Do światła przechodzącego z regulacją jasności oświetlaczy EPI/DIA
Regulacja ostrości Współosiowe pokrętła regulacji ostrości mikro/makro
Oświetlenie Diodowe (standard)

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg