Młynek kriogeniczny do mielenia w ciekłym azocie

Kategoria: Tagi: ,

Opis

Wraz z szybkim rozwojem nauki i technologii coraz ważniejsze stają się wykrywanie DNA i analiza polimerów. Aby zachować oryginalne składniki i informacje biologiczne próbek, konieczne jest zastosowanie mielenia niskotemperaturowego. Młynki krio schładzają próbkę w ciekłym azocie i mielą ją za pomocą impaktora napędzanego magnetycznie. Próbka staje się krucha, a lotne składniki są konserwowane w niskiej temperaturze, dzięki czemu można uzyskać dobry efekt mielenia.

Funkcja automatycznej kontroli zawartości ciekłego azotu zapobiega kontaktowi i niebezpieczeństwu obsługi manualnej. Młynki krio mogą być również używane do mielenia na sucho w standardowej temperaturze.

Zastosowania
Młynki krio stosuje się do próbek o dużej twardości i wrażliwości termicznej, które są trudne do zmielenia i zgniatania w temperaturze pokojowej, takich jak guma, plastik, żywność, minerały, analiza tkanek zwierzęcych i roślinnych, leki, biochemiczne wykrywanie DNA, rozrywanie komórek i inne dziedziny.

Typowa próbka
polimery, guma, materiały tekstylne, cząsteczki ziarna, włosy, paznokcie, skóra, kości, tkanki mięśniowe itp.

Zasada działania

Zmniejszenie rozmiaru cząstek następuje pod wpływem drgań elektromagnetycznych. Próbkę i metalowy impaktor ładuje się razem do naczynia mielącego. Naczynie mielące jest uszczelnione głowicą wtyczki na dwóch końcach i włożone do elektromagnetycznej cewki bębna wibracyjnego. Cewka elektromagnetyczna z naczyniem mielącym zanurzona jest w ciekłym azocie w celu schłodzenia. Cały proces mielenia odbywa się w ciekłym azocie (-196 ℃). Siła magnetyczna generowana przez cewkę napędza urządzenie uderzające do ruchu poziomego, w ten sposób nieustannie uderzając, a następnie mieląc próbkę, która została zamrożona i krucha.

Cechy i zalety

  • Uderzenie wibracji elektromagnetycznych gwarantuje dużą prędkość szlifowania, wysoką precyzję, dobrą jednorodność i powtarzalność;
  • System automatycznego napełniania ciekłym azotem automatycznie uzupełnia ciekły azot zużywany w procesie zamrażania i mielenia próbki, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo;
  • Łatwy w obsłudze i niezawodny panel sterowania z ekranem dotykowym pozwala na ustawienie częstotliwości uderzeń, czasu wstępnego schładzania, czasu szlifowania udarowego oraz czasu cyklu szlifowania.
  • Urządzenie można uruchomić tylko wtedy, gdy pokrywa przyrządu jest zamknięta i zablokowana;po otwarciu pokrywy uruchomienie jest niemożliwe
  • Opływowy i ergonomiczny design, prosta i wygodna obsługa;
  • Gdy poziom ciekłego azotu jest niższy niż ustawiona wartość, czujnik cieczy uruchomi alarm i automatycznie uzupełni ciekły azot;  urządzenie przestaje działać, aby chronić cewkę elektromagnetyczną przed uszkodzeniem.

Parametry Techniczne

Czas mielenia 2 min
Min. czas chłodzenia 4.5 min
Pojemność partii 0.1-100 g
Pojemność komory chłodzenia 200 ml
Pojemność komory mielenia 200 ml
Naczynia mielące 4 grupy

(4 x 3 = 12) naczynia o pojemności 3 ml /

4 naczynia 20 ml /

1 naczynie 100 ml /

1 naczynie 200 ml

System napełniania ciekłym azotem Manualny/Opcjonalnie automatyczny
Częstotliwość uderzeń 5-15 Hz
Moc 450 W
Zasilanie 220 V, 50 Hz / 60 Hz
Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb.) 510 x 440 x 450 mm