Młynki szczękowe typ 5

Opis

Młynki szczękowe służą do szybkiego i łagodnego przetwarzania średnio twardych, twardych i  kruchych próbek. Szczęki zbudowane są z 6 rodzajów materiałów. Urządzenia te cechują doskonałe parametry techniczne i bezpieczeństwo, są więc idealnym wyborem do przygotowania próbek w laboratorium i produkcji korporacyjnej.

Zastosowania

 • Przemysł wydobywczy i metalurgiczny: niob i stopy tytanu, żelazo wanadowe, chromowo-wanadowe, węglik wolframu, ruda, węgiel, żużel, koks
 • Produkty chemiczne: szeroka gama surowców przemysłu chemicznego
 • Geologiczne i mineralogiczne: skały, granit, bazalt, baryt, krzemiany
 • Przemysł ceramiczny: talk, glina spiekana, ceramika spiekana, ceramika elektryczna
 • Materiały budowlane: boksyt, cegła żużlowa, kwarc, cement

Zasada działania

Próbka trafia do komory mielenia przez lej przeciwrozbryzgowy. Kruszenie odbywa się wewnątrz klinowatej przestrzeni wału między dwiema płytami szczękowymi. Jedna szczęka jest nieruchoma, a druga jest napędzana przez wygiętą oś w celu wykonywania owalnego ruchu przy ciągłym obracaniu silnika. Próbka jest zgniatana w wyniku wytłaczania spowodowanego ciągłymi ruchami szczęki i przesuwa się w dół pod wpływem grawitacji. W przypadku, gdy wielkość ziarna próbki jest mniejsza niż dolna szczelina otwierania płytek szczęk, spadnie ona do szuflady w dolnej części maszyny.

Zalety techniczne

 • Komfortowa obsługa i łatwe czyszczenie
  Lej zasypowy można przewrócić na jedną stronę lub łatwo wyjąć. W ten sposób operatorzy mogą szybko wyczyścić komorę mielenia. Próbki są zbierane do szuflady, dzięki czemu operator może łatwo przystąpić do dalszej analizy.
 • Konstrukcja zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa
  Młynek szczękowy JC5 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Lej zasypowy pozwala uniknąć zarysowań operatorów dotykających komory mielenia. Przegroda leja zapobiega odbiciu się próbek i zranieniu operatora. Ponadto w górnej części leja zasypowego znajduje się wyłącznik bezpieczeństwa. Ze względu na bezpieczeństwo operatorów nie można uruchomić urządzenia, gdy zbiornik jest otwarty. Silnik i sterownik posiadają również zabezpieczenia przed przeciążeniem; przeciążenie silnika nastąpi, gdy obciążenie jest zbyt duże (nadmierne obciążenie próbki lub zbyt duża próbka). W tym momencie takie urządzenia zabezpieczające przed przeciążeniem automatycznie odcinają zasilanie w celu ochrony silnika i młynka.
 • Konstrukcja przyjazna dla środowiska
  Młynki są wyposażone w przemyślaną konstrukcję przeciwpyłową oraz w króćce odpylające zapobiegające zanieczyszczeniu środowiska.  Operatorzy mogą łatwo usunąć cząsteczki pyłu wewnątrz młynka, łącząc przemysłowe odpylacze ze złączami do odprowadzania pyłu.

Parametry Techniczne

Rozmiar cząstek <90mm
Końcowe rozdrobnienie <2mm
Prędkość 690 rpm
Szerokość szczęki 99 m
Pojemność kolektora 5 l
Ustawienie szczeliny 0-30 mm
Regulacja punktu zerowego Tak
Moc 2.2 kW
Zasilanie 380 V, 50 Hz
Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb.) 440 x 930 x 1090 mm
Waga netto 320 kg