Przepływowy mini reaktor ultradźwiękowy Hielscher GDmini2

Przepływowy mini reaktor ultradźwiękowy. Moc 200W. Częstotliwość ultradźwięków 26 kHz. Do sonifikacji próbek w przepływie w sposób ciągły. Regulowana amplituda 20…100% oraz puls 0…100%. Kolorowy wyświetlacz dotykowy. Podłączenie do komputera lub sieci LAN. Zapis danych na karcie FLASH do 32GB.

Opis

GDmini2 to ultradźwiękowy mikroreaktor do pośredniej, kontrolowanej temperaturą sonikacji płynnych mediów. Zastosowania obejmują: homogenizację, emulgację, syntezę cząstek, ekstrakcję rozpuszczalnikiem, lizę komórek i fragmentację.

GDmini2 to ultradźwiękowy homogenizator w kształcie prostej szklanej rurki. Homogenizuje, rozprasza, rozbija komórki lub emulguje płyny przepływające przez szklaną rurkę. Może być stosowany jako reaktor liniowy do obróbki ultradźwiękowej w jednym przejściu lub w obiegu zamkniętym.

Prosta konfiguracja i uruchomienie

Aby zintegrować GDmini2 z konfiguracją procesu wystarczy

  • podłączyć każdy koniec szklanej rurki do węża
  • przepompować przez to swój materiał
  • podłączyć wodę (np. wodę miejską) do płaszcza termostatującego
  • włączyć generator ultradźwiękowy – to takie proste

Jest to unikalny i łatwy w użyciu projekt. Poprzez sprzężenie intensywnych wibracji ultradźwiękowych z rurką szklaną ściany rurki wibrują ultradźwiękowo, a zatem sonikują ciecz przepływającą przez rurkę. Jest znacznie bardziej intensywny, jednolity i spójny niż zbiornik ultradźwiękowy. I działa w trybie ciągłym – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Moc ultradźwiękowa z inteligentnym sterowaniem

GDmini2 jest zasilany przez najnowocześniejszy generator UP200St (200 watów), który jest wyposażony w automatyczne dostrajanie częstotliwości, kontrolę amplitudy, interfejs użytkownika z ekranem dotykowym, automatyczne protokółowanie karty SD (csv / Excel), kontrolę temperatury i wiele innych.

Przetwornik UP200St-TD (200 watów) pokazany na zdjęciu jest naprawdę wszechstronnym urządzeniem, którego można użyć do wielu innych ustawień niż tylko GDmini2. Może być używany jako

  • klakson, np. do sonikacji małych fiolek wirówkowych
  • kompletne urządzenie do przygotowywania i podawania próbek, np. do użytku z analizatorem wielkości cząstek
  • reaktor przepływowy lub do sonikacji małych fiolek wirówkowych

Pośrednie, kontrolowane temperaturowo sonikowanie

Konstrukcja GDmini2 składa się z rezonansowego płaszcza ze stali nierdzewnej wokół szklanej rurki. Sprzęgło ciśnieniowe (zazwyczaj woda) przenosi drgania na szklaną rurkę. Wbudowany zawór zwrotny i podłączony wyłącznik ciśnieniowy zapewniają prawidłowe ciśnienie sprzężenia w celu wydajnego ultrasonikacji. Łącznik służy również do kontroli temperatury (chłodziwa) wokół szklanej rurki. Dzięki temu można dokładnie kontrolować temperaturę procesu. UP200St będzie monitorować i protokołować temperaturę, np. W celu dokumentacji. Szklana rurka jest jedynym materiałem mającym kontakt z cieczą procesową i może być przedmiotem jednorazowego użytku. To sprawia, że ​​jest bardzo korzystny dla badań i rozwoju farmaceutycznego lub produkcji, opracowywania leków lub syntezy specjalnych chemikaliów. Często GDmini2 jest podłączony do pompy strzykawkowej w celu sterylnego przetwarzania. Możemy wykonać rurkę z innych materiałów, takich jak poliamid, polietylen, szkło kwarcowe, metal lub ceramika. Możesz nawet zdobyć własne lampy. Oferujemy specjalne projekty dostosowane do zwiększania skali do wyższych wolumenów procesów. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje!

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg