Przesiewacz ultradźwiękowy UIS250L

Przesiewacz ultradźwiękowy UIS250L przyspiesza proces przesiewania alternatywnie lub w uzupełnieniu do klasycznych przesiewaczy wibracyjnych o niskiej częstotliwości. Szczególnie w przypadku bardzo drobnych proszków zastosowanie ultradźwięków może być jedyną drogą przesiania. Przesiewacze ultradźwiękowe wykorzystują sita laboratoryjne z obręczą ze stali nierdzewnej.

Opis

Generator Ultradźwiękowy UIS250L  jest wykorzystywany do przyspieszenia procesów przesiewania alternatywnie lub w uzupełnieniu do klasycznych generatorów niskiej częstotliwości. Szczególnie w przypadku bardzo drobnych proszków  zastosowanie ultradźwięków jest często jedyną drogą przeprowadzenia procesu przesiewania.

Firma Hielscher Ultrasonics opracowała unikalny na skalę światową system polegający na wykorzystaniu sit laboratoryjnych (zgodnych z DIN ISO 3310/1 lub ASTM E 11-95) o średnicy 200 mm lub 8 cali w technologii ultradźwiękowego przesiewania. Sonotroda pierścieniowa, który obejmuje sito jest pobudzana przez generator ultradźwiękowy UIS250L. Sonotroda pierścieniowa (RIS) przekazuje drgania poprzez obręcz sita do powierzchni przesiewania. Dzięki urządzeniom dociskowym drgania są przekazywane do sąsiadujących sit. W przeciwieństwie do dotychczasowych procesów ultradźwiękowego przesiewania w których każde sito wymagało osobnego ultradźwiękowego wzbudzenia, prezentowane rozwiązanie jest tanie i łatwe do zastosowania w różnych warunkach. Inną zaletą jest to, że przetwornik jest umieszczony poza przesiewanym materiałem.

Ta technologia może być używana  do przesiewania na sucho lub mokro, jak również do oczyszczania sit. Ultradźwiękowe elementy można zamontować w istniejących systemach wież do przesiewania. Tę technologię można również  stosować w połączeniu z ruchem drgającym. W tym przypadku należy zamówić tylko generator ultradźwiękowy UIS250L i sonotrodę pierścieniową, którą montuje się do systemów przesiewania stosowanych przez większość producentów.

Zestaw akcesoriów (SZS) jest konieczny do utworzenia pełnej wieży przesiewania. Zestaw składa się z platformy podstawy, prętów z nakrętkami spinającymi, zbiornika dolnego i górnej pokrywy. Licznik T1 pozwala na zdefiniowanie czasu pracy systemu przesiewania.

Elementy

Opis elementów systemu
Generator Ultradźwięków UIS250L-230V

dla ultradźwiękowego przesiewanie, 250 watów, 24kHz częstotliwości, system automatycznego strojenia częstotliwości, regulowana amplituda od 20 do 100%, drgania regulowane 0 do 100%, ochrona pracy na sucho, przetwornik klasy IP40, 230V ~

Sonotroda Pierścieniowa RIS200

do stosowania ze standardowymi sitami laboratoryjnymi (zgodnie z DIN ISO 3310/1), średnica 200mm, wysokość 35mm

Sonotroda Pierścieniowa RIS203

do stosowania w standardowych sitach laboratoryjnych (zgodnie z normą ASTM E 11-95), średnicy 200 mm (8 cali), wysokość 35 mm

Zestaw SZS200

dla sita i sonotrod pierścieniowych o średnicy ɸ200mm lub ɸ203,5 mm (ɸ8,0 cala), składający się z platformy podstawy, prętów z nakrętkami spinającymi, dolnego zbiornika i pokrywy górnej

Informacje dodatkowe

Waga 0.00 kg