Redestylarki do wody REL 5

Redestylarki do wody metalowe, bez zbiornika. Woda II klasy czystości o przewodności poniżej 1µS/cm. Redestylatory o wydajności 5 dm³/h. Zasilanie 3x400V. Redestylator do wody podłączany jest bezpośrednio do sieci wodociągowej. Niska cena i solidne wykonanie. Redestylarka posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, zbyt niskim poziomem wody w kotle i brakiem wody zasilającej.

Kategoria:

Opis

Redestylarki do wody metalowe o wydajności 5 dm³/h. Automatyczna praca przy minimalnym zużyciu wody chłodzącej. Niska cena i wysoka czystość dostarczanej wody.

Do oczyszczania wody metodą podwójnej destylacji z rozpuszczonych soli mineralnych oraz zawartości gazów. Jest to najbardziej powszechna metoda uzyskania wody podwójne destylowanej w laboratoriach. Jakość wody odpowiada wymaganiom Farmakopei.

Proponowane urządzenie jest przystosowane do pracy ciągłej. Składa się z kotła pierwszego i drugiego stopnia destylacji oddzielonych zespołem chłodnic. Wszystkie elementy mające kontakt z destylowaną wodą są wykonane z materiałów obojętnych dla procesu podwójnego oczyszczania. Urządzenie posiada regulację natężenia przepływu, która zapewnia minimalne zużycie wody chłodzącej podczas destylowania oraz podwójny system zabezpieczeń:

  • Czujnik ciśnienia przepływu – przerywa pracę grzałek, gdy ciśnienie wody wodociągowej spada poniżej wymaganego minimum.
  • Pływakowy czujnik poziomu – przerywa pracę grzałek, gdy poziom wody w obu kotłach destylacyjnych jest niższy od wymaganego minimum.

Urządzenie pracuje destylując wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej.

UWAGA !!!

Aby zapewnić najbardziej optymalne warunki pracy urządzenia, w zależności od parametrów wody wodociągowej w Państwa laboratorium, dobieramy odpowiednie rozwiązania wstępnego jej przygotowania na wejściu.

DOBÓR, DORADZTWO ORAZ MONTAŻ. DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI PRZEDKŁADAMY NASZE DOŚWIADCZENIE.

Zasada działania

Doprowadzana woda wodociągowa jest wstępnie podgrzewana płynąc przez zespół chłodnic. Podgrzana napełnia kocioł destylacyjny I stopnia do wymaganego poziomu. Optymalna ilość ciepła, dostarczana do kotła I stopnia powoduje jej wrzenie. Wytwarzana para wędruje na chłodnicę, gdzie po wychłodzeniu i kondensacji napełnia kocioł destylacyjny II stopnia. Tam ponownie doprowadzana do wrzenia i skierowana do ostatecznego wychłodzenia staje się końcowym produktem procesu podwójnego oczyszczenia. Konstrukcja zespołu chłodnic zabezpiecza oczyszczane strumienie destylowanej wody przed możliwością kontaktu i zanieczyszczenia przez nie odparowane cząsteczki wody na każdym z dwóch stopni destylacji.

Parametry

Typ aparatu: REL 5
Klasa ochrony aparatu I
Wydajność destylatu: ok. 4,5 dm³/h
Zużycie wody chłodzącej: ok. 150 dm³/h
Pobór mocy: 7,5kW
Napięcie znamionowe: 400V, 3N~
Masa urządzenia: 17,5 kg
Gabaryty: na rysunku
Wymiary redestylarki do wody REL5

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg