Opublikowano

Ultradźwiękowe przygotowanie liposomów

Ultradźwiękowe przygotowanie liposomów dla farmacji i kosmetyków

Liposomy, transferosomy etosomy i niosomy są mikroskopijnymi pęcherzykami. Mogą być sztucznie wytworzone jako kuliste przewoźniki, w których   mogą być kapsułkowane aktywne cząsteczki. To pęcherzyki o średnicy od 25 do 5000 nm, które są często wykorzystywane jako nośniki leków w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, umożliwiają dostarczanie leku, terapię genową i szczepienia. Homogenizacja jest sprawdzoną metodą otrzymywania liposomów i enkapsulacji substancji czynnych w tych pęcherzykach.

Czytaj dalej Ultradźwiękowe przygotowanie liposomów
Opublikowano

Obróbka ultradźwiękowa nanocząsteczek w farmacji

Ultradźwięki to innowacyjna technologia, która jest z powodzeniem stosowana     w sonochemii, syntezie, deaglomeracji, emulgacji, funkcjonalizacji oraz aktywacji cząsteczek. W dziedzinie nanotechnologii ultradźwięki są techniką zasadniczą w celu syntezy i przetwarzania materiałów nano wielkości. Ponieważ nanotechnologia zyskuje wybitne naukowe zainteresowanie, cząsteczki nano wielkości są wykorzystywane w bardzo wielu dziedzinach naukowych i przemysłowych. Przemysł farmaceutyczny  wykorzystuje nanocząsteczki do wielu swoich aplikacji:

  • dostarczanie leku (nośnik)
  • produkty diagnostyczne
  • opakowania
  • odkrywanie bioznaczników
Czytaj dalej Obróbka ultradźwiękowa nanocząsteczek w farmacji
Opublikowano

Zamknięty reaktor ultradźwiękowy do przetwarzania wsadowego w farmacji

Wiele procesów mieszania, rozpraszania oraz ekstrakcji materiałów wysokiej jakości jest przeprowadzanych jako proces wsadowy. Zamknięty reaktor ultradźwiękowy jest idealnym rozwiązaniem dla zintegrowanego ultradźwiękowego przetwarzania, w warunkach zamkniętych, zapewniającym precyzyjne sterowanie. Urządzenie doskonale nadaje się do ultradźwiękowych procesów wsadowych  w środowisku bezpiecznym i zamkniętym – np. do produkcji małych, cennych materiałów.

Czytaj dalej Zamknięty reaktor ultradźwiękowy do przetwarzania wsadowego w farmacji