Opublikowano

Chłodziarki laboratoryjne

Odpowiednie urządzenie do odpowiedniego zastosowania

Bez względu na to, czy reprezentujesz dużą instytucję badawczą, czy małe laboratorium, z pewnością znajdziesz w ofercie Liebherr urządzenie spełniające Twoje wymagania. Modele wyposażone w elektroniczny układ sterowania Profi idealnie nadają się do długotrwałego przechowywania substancji wrażliwych w dużych ilościach, natomiast kompaktowe urządzenia Liebherr wyposażone w elektroniczny układ sterowania Comfort doskonale sprawdzają się w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Urządzenia z zabezpieczeniem antyiskrowym we wnętrzu to niezawodny i bezpieczny sposób na przechowywanie substancji łatwopalnych i wybuchowych. W zależności od potrzeb dostępne są urządzenia duże i kompaktowe.

Wszystkie urządzenia laboratoryjne wyróżniają się długim okresem eksploatacji, najwyższej klasy podzespołami i niespotykaną energooszczędnością.

Urządzenia laboratoryjne Liebherr

Elektroniczny układ sterowania Profi

Urządzenia laboratoryjne Liebherr z elektronicznym układem sterowania Profi mają szeroki wachlarz zastosowań. Dzięki imponującej pojemności idealnie nadają się do przechowywania dużych ilości substancji wrażliwych.

Ich bezpieczeństwo gwarantuje nie tylko solidne wykonanie, lecz także alarmy i system dokumentacji.

Elektroniczny układ sterowania Comfort

Kompaktowe urządzenia Liebherr to idealne rozwiązanie do miejsc z ograniczoną przestrzenią. Linia obejmuje dwie laboratoryjne chłodziarki wolnostojące i dwie podblatowe oraz kompaktową chłodziarko-zamrażarkę.

We wszystkich modelach temperaturę można regulować w zakresie od +3°C do +16°C. Wydajny układ chłodzenia z wymuszonym obiegiem powietrza w połączeniu z precyzyjnym, elektronicznym systemem sterowania to gwarancja utrzymania stabilnej i równomiernej temperatury we wnętrzu. Wszystkie urządzenia kompaktowe są wyposażone w zintegrowany termometr ze wskaźnikiem wartości maksymalnej i minimalnej umożliwiający dokładne prowadzenie dokumentacji.

Elektroniczny układ sterowania Comfort (przeciwwybuchowy)

Substancje wrażliwe i łatwopalne można bezpiecznie przechowywać w naszych urządzeniach laboratoryjnych wyposażonych w zabezpieczenie antyiskrowe we wnętrzu. Linia obejmuje dwie chłodziarki i dwie zamrażarki z zabezpieczeniem antyiskrowym oraz elektronicznym układem sterowania Comfort.

Wnętrza urządzeń spełniają wymagania dyrektywy Unii Europejskiej 94/9/WE (ATEX 95).

System sterowania mechanicznego (przeciwwybuchowy)

Chłodziarki laboratoryjne z chłodzeniem statycznym i zabezpieczeniem antyiskrowym we wnętrzu zostały stworzone specjalnie do przechowywania dużych ilości substancji wybuchowych i łatwopalnych. Wnętrze modeli LKexv spełnia wymagania bezpieczeństwa dyrektywy Unii Europejskiej 94/9/WE (ATEX 95).

Te solidne urządzenia są niespotykanie pojemne. Wbudowany termostat umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury chłodzenia w zakresie od +1°C do +15°C.

Laboratoryjne zamrażarki skrzyniowe

Laboratoryjne zamrażarki skrzyniowe utrzymują temperaturę -45°C i zostały stworzone specjalnie z myślą o wysokich wymaganiach instytucji badawczych, przemysłu i sektora badań klinicznych.

Zamrażarki skrzyniowe, podobnie jak wszystkie inne urządzenia laboratoryjne Liebherr, wyróżniają się niesłychaną stabilnością temperatury i stosunkowo niskim zużyciem energii.