Opublikowano

Ultradźwięki w przemyśle kosmetycznym

Urządzenia ultradźwiękowe Hielscher są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym do różnorodnych procesów, na przykład do produkcji płynów, filtrów przeciwsłonecznych, kremów lub maści. Przygotowanie nowych produktów kosmetycznych obejmuje wiele problemów, takich jak przetwarzanie dezintegracji komórek i cząstek stałych lub rozproszenie i rozpuszczenie proszku w cieczy. Dla takich procesów, jak również do produkcji stabilnych emulsji, odgazowania, homogenizacji, przygotowania liposomów Hielscher oferuje ultradźwiękowe urządzenia do stosowania w badaniach laboratoryjnych i produkcji przemysłowej.

Hielscher ultradźwiękowe urządzenia laboratoryjne są idealne dla badań i rozwoju, jak również do rutynowych procesów. Urządzenia takie jak podręczny UP100H nadają się do zastosowań: np. mieszania, dyspergacji, emulgacji, homogenizacji  lub rozpuszczania. Urządzenia są łatwe w obsłudze i mają niezrównaną wydajność i elastyczność. Laboratoryjne homogenizatory ultradźwiękowe  są zazwyczaj stosowane do pojemności od 1 ml do 2 litrów. Urządzenia Hielscher oferują dokładną kontrolę procesu i doskonałą powtarzalność. Automatyczna regulacja amplitudy i częstotliwości są bezcenne dla walidacji procesów i powtarzalności. Dlatego ta funkcja jest dostępna we wszystkich urządzeniach ultradźwiękowych Hielscher.

Mieszanie Ultradźwiękowe w produkcji

Badania laboratoryjne pozwalają dokładnie wybrać żądany rozmiar sprzętu. Poniższa tabela przedstawia ogólne zalecenia urządzenia w zależności od wielkości partii lub wielkości przepływu.

hielscher_tabelka
© www.hielscher.com

Praca liniowa

Homogenizatory ultradźwiękowe Hielscher  są powszechnie stosowane w pracy liniowej. Materiał jest pompowany do zbiornika reaktora. Nie jest on narażony na kawitację ultradźwiękową przy kontrolowanym natężeniu. Czas ekspozycji jest wynikiem objętości reaktora i prędkości doprowadzania materiału. Sonikacja liniowa zapewnia, że  wszystkie cząstki przechodzą do komory reaktora po określonej ścieżce. Wszystkie cząstki narażone są na te same parametry sonifikacji w tym samym czasie, w czasie każdego cyklu.

Proces chłodzenia

Dla preparatów wrażliwych na temperaturę, Hielscher oferuje reaktory z płaszczem przepływu dla wszystkich laboratoryjnych urządzeń przemysłowych. Przez wewnętrzne chłodzenie ściany reaktora, ciepło procesu może być skutecznie rozpraszane.

Wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu

Ultradźwiękowy reaktor składa się z reaktora i ultradźwiękowej sonotrody. Część, która jest narażona na ścieranie może być łatwo wymieniona w ciągu kilku minut. Istnieje możliwość zamontowana sonotrody w otwartym lub zamkniętym pojemniku lub komorze przepływu w dowolnej orientacji. Nie są potrzebne żadne łożyska. Reaktory są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej i mają proste geometrie i mogą być łatwo zdemontowane i wyczyszczone. Specjalne reaktory przepływu spełniają zaawansowane  wymagania CIP (clean in place) oraz SIP-( sterilize-in-place).

Wpis jest tłumaczeniem artykułu firmy Hielscher Ultrasonics GmbH, którego oryginał jest dostępny pod adresem https://www.hielscher.com/power-ultrasound-for-the-production-of-cosmetics.htm

© copyright 1999-2014, Hielscher Ultrasonics GmbH

© copyright na tłumaczenie 2014, Labindex S.C.