Mikroskop Gemologiczy

Mikroskopy gemologiczne, głowica z regulacją rozstawu okularów 52-75mm, kąt pochylenia okularów 45 stopni: – głowica dwuokularowa lub opcjonalna głowica trójokularowa (binokularowa z dodatkowym torem wizyjnym dedykowanym do instalacji kamery). Do podstawy zamontowany jest manipulator jubilerski pozwalający na trzymanie i manipulowanie preparatem w dowolnej płaszczyźnie.

Kategoria:

Opis

Parametry

Mikroskop gemologiczny, ze względu na jedno z głównych zastosowań często określany jest mianem jubilerskiego, mikroskop gemologiczny jest również używany w farmacji oraz przy badaniu skał i minerałów. Konstrukcja mikroskopu gemologicznego oparta jest na stereoskopie, mikroskop ten składa się z podstawy i głowicy stereoskopowej. Mechanizm ruchu posiada uniwersalne gniazdo głowicy pozwalające na montaż dowolnej głowicy marki OPTA-TECH. Mikroskop zapewnia dużą ilość światła dzięki zastosowaniu dwóch źródeł światłą, dolnego oświetlacza halogenowego z możliwością montażu giętkiego światłowodu oraz górnego oświetlacza fluorescencyjnego. Do podstawy zamontowany jest manipulator jubilerski pozwalający na trzymanie i manipulowanie preparatem w dowolnej płaszczyźnie. Dzięki mechanizmowi uchylnemu podstawy, można ustawić mikroskop pod najwygodniejszym dla siebie kątem pochylenia. W podstawowej konfiguracji mikroskop gemologiczny jest oferowany z głowicą z mikroskopu SN.

Parametry

Głowica Głowica z regulacją rozstawu okularów 52-75mm, kąt pochylenia okularów 45 stopni: – głowica dwuokularowa lub opcjonalna głowica trójokularowa (binokularowa z dodatkowym torem wizyjnym dedykowanym do instalacji kamery)
Okulary PL10X/22mm szerokopolowe z regulacją dioptryjną opcjonalnie: WF15X, WF20X
Zakres zoom głowicy 0.8X-5X
Współczynnik zoom głowicy 6.3:1
Odległość robocza 115 mm
Zakres powiększeń 8X – 50X – w wyposażeniu standardowym 4X – 200X – w wyposażeniu opcjonalnym
Regulacja ostrości Ergonomiczny dwustronny mechanizm ustawiania ostrości
Oświetlenie górne Punktowy oświetlacz LED typu gęsia szyja, ruchomy oświetlacz fluorescencyjny o dużej płaszczyźnie i mocy 7W.
Oświetlenie przechodzące Oświetlacz halogenowy 6V/20W z funkcją ciemnego pola
Podstawa Obrotowa podstawa z regulowanym kątem pochylenia

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg