Spektofotometr UV-Vis DR 5000

Spektrofotometry UV-VIS. Dokładność długości fali spektrofotometru ±1nm w zakresie 200 – 900 nm o powtarzalności fali <0,5 nm. Spektrofotometry UV-VIS o zakresie długości fali 190 –1.100 nm. Liniowość fotometryczna spektrofotometru <0, 5 % przy 2 Abs; ≤ 1 % przy > 2 Abs. Zapisane dane pomiarowe są w prosty sposób przenoszone do komputera poprzez pamięć USB.

Opis

Jakość jest dla nas najwyższym priorytetem.

DR 5000 to bardzo precyzyjny spektrofotometr UV-VIS wyposażony we wszystko, co potrzebne w codziennej, rutynowej pracy w laboratorium. Najwyższej jakości podzespoły optyczne gwarantują dokładne wyniki i długi czas eksploatacji zarówno w laboratoriach operacyjnych, kontrolnych, jak i badawczych. Bezpośrednie sterowanie siatką dyfrakcyjną umożliwia bardzo szybkie i precyzyjne ustawienie długości fal. Lampy deuterowe i halogenowe posiadają własny system chłodzenia, zapewniający długi czas pracy i doskonałą stabilność.

Transfer danych przez USB.

Zapisane dane pomiarowe są w prosty sposób przenoszone do komputera poprzez pamięć USB. Nie potrzeba dodatkowego oprogramowania. W odwrotnym kierunku, do urządzenia DR5000 można przenosić aktualizacje i dane nowych testów, które są stale dostępne w Internecie. Porty USB umożliwiają również podłączenie klawiatury i drukarki komputerowej.

Bardzo prosta obsługa.

Duży, podświetlany, wyświetlacz graficzny z ekranem dotykowym niezwykle ułatwia obsługę. Przejrzyście rozmieszczone menu prowadzi użytkownika do celu, a stosowane metody można szybko zaprogramować. Błędy nie zdarzają się nawet na początku – wystarczy krótkie wprowadzenie. Pomiar następuje automatycznie po zasunięciu pokrywy nad gniazdem na kuwety. W DR 5000 zaprogramowano ponad 200 przyjaznych dla użytkownika testów firm HACH i LANGE.

Genialnie prosty adapter.

Wielokuwetowy adapter pomaga w utrzymaniu porządku w laboratorium. Bez względu na to czy pracujemy na kuwetach prostokątnych 10, 20 lub 50 mm, czy też na 1-calowych kuwetach okrągłych, właściwy adapter znajduje się zawsze pod ręką. Umożliwia to bardziej elastyczne przeprowadzanie analiz. Moduł zmieniacza na maksymalnie siedem kuwet prostokątnych 10 mm i moduł przepływowy (Sipper) do pomiarów przepływowych są dostępne na zamówienie. Jeżeli wymagana jest określona temperatura, moduł Peltiera gwarantuje dokładne wartości w zakresie 15…50 °C. Urządzenie DR 5000 ma również gniazdo do testów kuwetowych LANGE. Laser identyfikuje włożoną kuwetę po jej kodzie kreskowym (IBR = wbudowany czytnik kodów kreskowych). DR 5000 uruchamia pomiar automatycznie i wyświetla wynik w mg/l. Użytkownik nie musi nawet naciskać przycisku!

Metody

Więcej metod, więcej parametrów.

Największy na świecie zakres parametrów, bezpośrednio od producenta.

  • Odpowiednie rozwiązania dla wszystkich potrzeb
  • Przyrządy pomiarowe i odczynniki z jednego źródła

Wybór wielu wariantów odczynników.

  • Rozwiązania, które sprostają wszystkim wymaganiom
  • Opracowane przyszłościowo i elastyczne

Odkrywanie różnorodności.

Testy kuwetowe firmy LANGE, poduszki z proszkiem PERMACHEM i ampułki próżniowe ACCUVAC HACH – po raz pierwszy jeden aparat ma do dyspozycji całe spektrum gotowych do użycia odczynników! Każdy użytkownik wybiera testy sprawdzone w jego codziennej pracy. Na przykład, chlor: – Szybko i niedrogo za pomocą dozownika proszku SWIFTEST – jedno kliknięcie dozuje potrzebną ilość odczynnika. – Standardowo i niezawodnie za pomocą testu kuwetowego – dokładnie taka ilość odczynnika w kuwecie, jaka jest potrzebna. Wystarczy dodać próbkę, zmierzyć i gotowe!
ZAPROŚ NAS DO SIEBIE NA PREZENTACJĘ SPRZĘTU…+48 22 408 77 88

Zalety

Pomyłki są wykluczone – liczy się bezpieczeństwo.

Jeszcze nigdy analiza nie była prostsza ani bezpieczniejsza. Testy kuwetowe są oficjalnie zatwierdzone i gotowe do natychmiastowego użytku w dowolnym miejscu. Urządzenie DR 5000 samodzielnie wywołuje prawidłowe dane testowe po odczytaniu kodu kreskowego. Po włożeniu kuwety następuje 10-punktowy pomiar obrotowy. Zabrudzenia na kuwecie są natychmiast wykrywane, a ich wpływ jest automatycznie kompensowany przy obliczaniu wyniku. Wszystkie komponenty systemu testów kuwetowych można sprawdzać za pomocą praktycznych roztworów wzorcowych ADDISTA. Nowości takie jak DOSICAP ZIP ułatwiają dozowanie dokładnej ilości odczynnika stałego bez jakiejkolwiek pomocy. Kuwety są zarazem naczyniami transportowymi, reakcyjnymi i pomiarowymi. HACH LANGE zapewnia bezpłatną utylizacje zużytych kuwet.

Praktyczne rozwiązanie dla specyficznych zastosowań.

Moduł zmieniacza prób docenią użytkownicy, którzy przeprowadzają większe ilości analiz. Może on pomieścić aż siedem kuwet. Idealny do analityki enzymatycznej na przykład w laboratoriach spożywczych. Laboratoria operacyjne i monitorujące często analizują ten sam parametr dla wielu prób. W takich przypadkach doskonale sprawdza się moduł przepływowy (Sipper), który szybko mierzy jedną próbkę po drugiej, bez konieczności zmiany kuwety. Ekran dotykowy ułatwia wprowadzanie określonych czasów pompowania, oczekiwania i płukania. Dostępność kuwet o różnych rozmiarach umożliwia stosowanie indywidualnych metod. Alternatywnie można zastosować ręczny moduł przepływowy bez pompki Sipper.

Niezawodna dostawa wody.

Dokładna analiza wody pitnej, surowej i przemysłowej zapobiega przerywaniu procesu jej uzdatniania i ogranicza koszty. DR 5000 znajdzie więc zastosowanie na stacjach uzdatniania wody, podczas monitoringu procesu uzdatniania.

Dokładne oczyszczanie.

W sektorze oczyszczalni ścieków ciągle rosną wymagania. Oszczędność czasu i redukcja kosztów wymuszają wzrost wydajność pracy. Dzięki odczynnikom i przyrządom firmy HACH LANGE to żaden problem. Wszystkie komponenty systemu są do siebie perfekcyjnie dopasowane.

Zastosowania dopasowane do specjalnych aplikacji.

W celu zapewnienia jakości surowców i produktów firmy, takie jak browary, potrzebują analiz dopasowanych do indywidualnych potrzeb. DR 5000 to aparat wyjątkowo uniwersalny i łatwy do programowania, także w tak trudnych i specyficznych aplikacjach jak browarnictwo.

Więcej możliwości.

Łatwość programowania

  • Szybkie dopasowanie do nowych metod

Łatwo wymienialne moduły kuwetowe

  • Elastyczna reakcja na zmienne wymagania

Intuicyjne menu

  • Obsługa bez błędów i strat czasu

Transfer danych za pomocą pamięci USB

  • Szybkie zapisywanie i aktualizowanie danych

Parametry

Tryby pracy Absorbancja (±3 A), transmitancja (%), koncentracja
Zakres długości fal 190 –1.100 nm
Dokładność długości fal ±1nm w zakresie 200 – 900 nm
Powtarzalność długości fal <0,5 nm
Rozdzielczość długości fal 0,1nm
Szybkość skanowania 1.200 nm/min. w odstępach co 1 nm
Szerokość spektralna 2 nm
Dokładność fotometryczna 5 mAbs przy 0,0 – 0,5 Abs; 1 % przy 0,5 – 2,0 Abs
Liniowość fotometryczna <0,5 % przy 2 Abs; ≤ 1 % przy > 2 Abs
Światło rozproszone <0,05%
Technika wiązki odniesienia Kompensacja wpływu starzenia się lamp i wahań napięcia
Czytnik kodów kreskowych (IBR) Automatyczne rozpoznawanie testów kuwetowych LANGE 10-punktowy pomiar obrotowy z eliminacją błędów
Moduły kuwetowe Wyposażenie standardowe: Adapter wielokuwetowy do kuwet prostokątnych (10 mm, 20 mm, 50 mm, 1 cal) i okrągłych (1 cal) Wyposażenie dodatkowe: Moduł zmieniacza do maksymalnie siedem kuwet prostokątnych (10mm) Moduł Peltiera (15 – 50 °C) do kuwet prostokątnych (10mm) Automatyczny moduł przepływowy (Sipper) do kuwet przepływowych Ręczny moduł przepływowy bez pompki Sipper
Wyświetlacz Wysokiej rozdzielczości, podświetlany wyświetlacz LCD, (320 x 240 pikseli), wraz z ekranem dotykowym
Zapisywanie danych Do 1.000 zmierzonych wartości, 20 skanów długości fal, 20 skanów czasowych
Porty 1 port USB do komputera, 2 porty USB do drukarki, klawiatury, pamięci USB
Stopień ochrony IP 31
Zasilanie 100 – 120 V; 200 – 240 V; 50/60 Hz; automatyczne przełączanie
Wymiary 20 x 50 x 45 cm (WxGxS)
Waga 15,5 kg

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg