Homogenizator ultradźwiękowy Hielscher UP400St

Najmocniejszy laboratoryjny homogenizatory ultradźwiękowe do pracy na statywie. Moc 400W. Częstotliwość ultradźwięków 24 kHz. Do sonifikacji próbek o objętości 5…4000ml. Sonotrody ø 3…40 mm. Regulowana amplituda 20…100% oraz puls 0…100%.

Opis

Homogenizator UP400St (400 W, 24 kHz) jest nowym najmocniejszym do laboratorium cyfrowym urządzeniem ultradźwiękowym firmy Hielscher. Nowy UP400St jest następcą UP400S – jednego z najpopularniejszych systemów laboratoryjnych firmy Hielscher. Dzięki wysokiej mocy ultradźwiękowej i solidności UP400St doskonale nadaje się do użytku w wymagających warunkach. Wyposażony w kolorowy ekran dotykowy dla łatwego sterowania, zintegrowaną diodę LED do podświetlania próbki, wtykany czujnik temperatury, zintegrowaną kartę SD do automatycznego rejestrowania danych, a także wiele innych funkcji, UP400St przekonuje łatwością obsługi i niezawodnością. UP400St jest idealny do wydajnego i precyzyjnego sonikowania większych próbek.

Będąc najpotężniejszym urządzeniem laboratoryjnym, UP400St nadaje się do różnych zastosowań, takich jak homogenizowanie , emulgowanie , dyspergowanie , deaglomeracja i mielenie na mokro (zmniejszenie wielkości cząstek), rozrywanie i rozpad komórek , ekstrakcja , odgazowanie , a także procesy sonochemiczne. Dzięki sonotrodom o średnicy od 3 do 40 mm urządzenie nadaje się do sonikacji objętości próbek od 5 do 4000 ml. W połączeniu z celką przepływową można sonikować od 10 do 50 litrów na godzinę. W przypadku przygotowania próbki UP400St jest stosowany głównie do większych objętości. Nadaje się do opracowywania aplikacji ultradźwiękowych w laboratorium, ale także do optymalizacji procesów przemysłowych, a także do produkcji małych ilości.

Funkcje urządzenia i różne akcesoria pozwalają na zastosowania w wielu konfiguracjach.

UP400St przekonuje jako potężny i niezawodny homogenizator ultradźwiękowy: może pracować w trybie ciągłym 24 godziny na dobę pod pełnym obciążeniem i nadaje się do przetwarzania do 400 l / h. Zasadniczo UP400St służy do sonikacji objętości od 5,0 do 4000 ml. Ze względu na swoją wytrzymałość i zdolność do pracy 24/7, UP400St może być również stosowany do produkcji mniejszych ilości. W procesach produkcyjnych sonikacja odbywa się głównie w systemie ciągłego przepływu w reaktorze przepływowym i sonotrodą z uszczelnieniem. W połączeniu z reaktorem przepływowym FC22K materiał może być sonikowany w trybie ciągłego przepływu, np. przy prędkości przepływu od 20 do 200 ml na minutę (ostateczna wydajność zależy od zastosowania). Reaktor przepływy ze stali nierdzewnej może pracować pod ciśnieniem do 5 bar i jest wyposażony w płaszcz chłodzący. Dzięki temu można symulować w małej skali proces produkcyjny.

Duża moc generuje wymaganą intensywną kawitację, ale powoduje to też niepożądany hałas. Do pracy UP400St zalecamy korzystać z osłony dźwiękochłonnej.

Kolorowy ekran dotykowy

Dużym ulepszeniem z widoku operacyjnego jest kolorowy ekran dotykowy. Ten ekran wrażliwy na dotyk i rysik pozwala na łatwą obsługę, dokładne ustawienie parametrów pracy, a wyświetlanie ustawienia mocy ultradźwięków jest gwarantowane i połączone z najwyższym komfortem dla operatora. Cyfrowe menu sterowania jest intuicyjne w użyciu, ponieważ ogranicza się do głównych ustawień. Ustawienie amplitudy / mocy i tryb impulsu można regulować za pomocą kolorowego suwaka dotykowego (z przystawką 1%, 5% lub 10%). Użytkownik decyduje, czy woli wyświetlać amplitudę i moc jako kolorowy wykres słupkowy lub numeryczny. Wyświetlana zawartość danych jest zredukowana do istotnych zasad w trybie wyświetlania DUŻY NUMER, który wykorzystuje wyższy kontrast i większe czcionki dla lepszej widoczności.
copyright info: www.hielscher.com

Zdalne sterowanie przeglądarką

UP400St można kontrolować za pomocą dowolnej popularnej przeglądarki, takiej jak Internet Explorer, Safari, Firefox, Mozilla, mobilna IE / Safari za pomocą nowego interfejsu sieciowego LAN. Połączenie LAN jest bardzo prostą konfiguracją plug-and-play i nie wymaga instalacji oprogramowania. Urządzenie ultradźwiękowe działa jak serwer / klient DHCP i automatycznie żąda lub przypisuje adres IP. Urządzenie może być obsługiwane bezpośrednio z komputera PC / MAC lub za pomocą przełącznika lub routera. Za pomocą opcjonalnego wstępnie skonfigurowanego routera bezprzewodowego urządzeniem można sterować z większości smartfonów lub tabletów, np. Apple iPad. Korzystając z przekierowania portów podłączonego routera, możesz sterować UP200Ht przez Internet z dowolnego miejsca na świecie – Twój smartfon jest pilotem.

copyright info: www.hielscher.com

Wbudowana sieć

Kolejną inteligentną funkcją UP400St jest obsługa i sterowanie przez LAN (sieć lokalna, patrz prawe pole), co ułatwia obsługę i pozwala na dużą elastyczność przetwarzania. Wszystkie informacje o procesie sonikacji są zapisywane automatycznie na karcie danych SD / USB. Zintegrowany czujnik mierzy temperaturę na stałe, a dwie jasne diody LED oświetlają sonikowaną próbkę.

Automatyczne dostrajanie częstotliwości

Podobnie jak wszystkie urządzenia ultradźwiękowe Hielscher, UP200Ht posiada inteligentne automatyczne dostrajanie częstotliwości. Po włączeniu urządzenia generator wyczuje optymalną częstotliwość roboczą. Następnie będzie napędzał urządzenie na tej częstotliwości. Poprawia to ogólną wydajność energetyczną i niezawodność naszych urządzeń ultradźwiękowych. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć system. Generator wykona strojenie częstotliwości automatycznie w ułamku sekundy.

Sonotrody

Sonotrody to końcówki homogenizujące do homogenizatora ultradźwiękowego. Im większa końcówka, tym większa objętość płynu, ale mniejsza amplituda czyli siła homogenizacji.

  • Sonotroda S24d3, tytanowa, ø 3 mm, dł. 148 mm, do próbek o objętości 5…200 ml
  • Sonotroda S24d7, tytanowa, ø 7 mm, dł. 126 mm, do próbek o objętości 20…500 ml
  • Sonotroda S24d14D, tytanowa, ø 14 mm, dł. 100 mm, do próbek o objętości 50…1000 ml, z uszczelką do reaktora przepływowego
  • Sonotroda S24d22D, tytanowa, ø 22 mm, dł. 100 mm, do próbek o objętości 50…1000 ml, z uszczelką do reaktora przepływowego
  • Kaskatroda S24d22L2D, tytanowa, ø 22 mm, dł. 204 mm, z wieloma powierzchniami wytwarzania kawitacji, do próbek o objętości 100…4000 ml, z uszczelką do reaktora przepływowego
  • Sonotroda S24d40, tytanowa, ø 40 mm, dł. 93 mm, do próbek o objętości 100…1000 ml

Akcesoria

Statyw ST1-16, ø 16 mm, podstawa 300 x 150 mm, wysokość 600 mm, wykonany ze stali nierdzewnej
Łapa ST1, do mocowania naczynia na statywie, rozstaw łap 0…63 mm, wykonana z aluminium
Reaktor przepływowy stalowy FC22K z płaszczem chłodzącym, do sonotrod S24d14D lub S24d22D, z o-ringami NBR, przyłącza węża z tworzywa sztucznego o średnicy wewnętrznej: 7-8mm. Reaktor do pracy pod ciśnieniem do 5 bar.
LabLift, do łatwego pozycjonowania próbek pod sondą ultradźwiękową w celu kontroli głębokości zanurzenia, stal nierdzewna, podstawa 100x100mm, regulowana wysokość: od 50 do 125mm
Osłona dźwiękochłonna SBP-L, przezroczyste szkło akrylowe umożliwiające obserwację procesu, z wbudowanym prętem statywu Ø12mm, pionowo regulowany stolik z matą antypoślizgową, wymiary (DxSxW): 29x20x35cm, waga: 13kg, izolacja akustyczna: pomiar na wolnym powietrzu 22dB (A)

Parametry

Model UP400St
Montaż Do pracy na statywie
Moc 400 W
Częstotliwość ultradźwięków 24kHz
Automatyczne dostosowanie częstotliwości TAK
Amplituda regulowana od 20 do 100%
Puls regulowany od 0 do 100%
Ochrona przed pracą na sucho TAK
Złącze Ehternet
Dostawa Przenośna walizeczka
Narzędzia montażowe
Pasujące akcesoria montażowe Do użytku ze statywem ST1-16 lub w komorze dźwiękoszczelnej SBL
Klasa ochrony IP20
Tytanowe ramię z żeńskim gwintem M10x1
Wymiary (dł x szer x wys) 300 x 210 x 145 mm
Masa 3.8kg
Zasilanie 230 V, AC, jednofazowe, 4A, 50-60Hz

Informacje dodatkowe

Waga 0,00 kg